Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Domove na polceste budú mať vďaka baníkom teplo

BRATISLAVA 24. októbra – Desať ton triedených druhov uhlia (100 q) vyexpedovali dnes – 24. októbra 2012 baníci z Hornonitrianskych baní Prievidza bezplatne, ako dar pre Zduženie Dživipen – Život. Vyťažené uhlie na vlastné náklady dopravili z úpravne bane Cigeľ do „Domova na polceste – Križovatka“ v obci Tŕnie, miestna časť Kašova Lehôtka.

Prostredníctvom vlastnej nadácie „Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu“ príspevkom v hodnote 1231 eur podporili projekt riešiaci ťažkú životnú situáciu mládeže po odchode z detských domovov a špeciálnych internátnych škôl v rámci ich adaptácie na samostatný život. Mladí ľudia sa po odchode z detských domov ocitnú vo veľmi ťažkej životnej situácii, bez rodinného zázemia, s najnižšou dávkou sociálnej pomoci a so sťaženou možnosťou nájsť si ubytovanie a pracovné zaradenie.

Z hľadiska bezplatného poskytnutia uhlia, nejde o ojedinelú humanitárnu aktivitu Hornonitrianskych baní Prievidza. Rovnakým objemom paliva podporili toto zariadenie aj pred minuloročnou zimnou vykurovacou sezónou. V predchádzajúcich obdobiach expedovali uhlie aj pre resocializačné zariadenie TEEN CHALLENGE Slovakia zamerané na liečbu drogovo závislých a pre Občianske združenie Dobrý pastier poskytujúce sociálne služby ľuďom v hmotnej núdzi a bez prístrešia.

Hornonitrianske bane Prievidza, najvýznamnejšia hnedouhoľná ťažobná spoločnosť na Slovensku, ročne vyťaží 2,1 -2,2 milión ton uhlia. Pracovnú príležitosť poskytujú pre 4200 zamestnancov. Najväčšia časť produkcie energetického uhlia smeruje do Elektrárne Nováky. Ročne vyrobia aj 55 000 ton triedených druhov uhlia určených pre zásobovanie domácností a maloodberateľov. Svojou produkciou zásobujú približne 30 percent slovenských domácností, ktoré používajú na vykurovanie svojich obydlí hnedé uhlie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Eliška. Silný dojímavý príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.