Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Bratislave sa otvára tretí Clusterhaus

BRATISLAVA 19. júla – IMMOFINANZ Group pokračuje v podpore Clusterhaus tech-hubov v Európe. Rok po otvorení prvého Clusterhausu v Kolíne, sa otvára tretí Clusterhaus na ploche vyše 10.000 m² práve v Bratislave.

Rovnako ako v Kolíne a Viedni, startupy v Bratislave majú teraz prístup k pätnástim poschodiam kancelárskych priestorov systému “urob si sám” za prístupné ceny a flexibilne podmienky prenájmu Millenium Tower I. v komplexe Polus City Center. V týchto priestoroch môžu startupy zdielať svoje inovatívne nápady s podobne orientovanými spolunájomcami. Nápad vytvoriť Clusterhaus je jednoduchý: umožniť transfer know-how vo vertikálne integrovaných priemyselných odvetviach. V tomto prípade ide o startupy v digitálnom odvetví a inovatívne spoločnosti, ktoré prechádzajúcu cez identické fázy rastu, tie iste prekážky a výzvy. Teraz môžu čeliť tejto firemnej živelnosti spolu, pod jednou strechou. Benefitom celého projektu je výmena informácii a možnosť networkingu medzi všetkými spoločnosťami.

Koncept “Proworking” bol vyvinutý Clusterhausom ako medzera na trhu pre podporu mladých firiem, ktoré hľadajú priestor pre svoje podnikanie. Priestory „Proworking“ ponúkajú networking a spoluprácu otvorených kancelárskych priestorov, ale zároveň súkromie a diskrétnosť svojej vlastnej kancelárie.

Výber novej budovy pre Clusterhaus padol na Bratislavu z dôvodu úsilia skombinovať startupy v dvoch Európskych hlavných mestách – teda zdieľať talent, know-how a zdroje medzi Viedňou, Kolínom, a Bratislavou. Clusterhaus vo Viedni je vzdialený len 45 minút, zatiaľ čo náklady na život a mzdy sú v Bratislave neporovnateľne nižšie. Blízkosťou sa tak naskytuje veľká príležitosť na kolaboráciu týchto dvoch tech-hubov. Na jednej strane sa otvára možnosť pre rakúske startupy presunúť svoj talent a určité aktivity na viac cenovo dostupný Clusterhaus na Slovensku. Na druhej strane sa vyskytne možnosť pre slovenské startupy vytvoriť si rakúskych partnerov a rýchlejšie tak preniknúť na západné trhy.

Clusterhaus a IMMOFINANZ majú za sebou veľmi úspešný prvý rok. Clusterhaus Kolín, v ktorom sa nachádza v 6.400 m² kancelárskych priestorov, hlási dnes vyťaženosť na 90% s vyše 80 startupmi. Medzi klientov patria: KochAbo.de, Online Stammtisch Deutschland, organizátori “European Pirate Summit”, Quintly and Reputami, ktorí sa pripojili k programu začiatkom roku 2013. Spustenie “Online Marketing Friday” – každomesačný event, na ktorom sa internetový experti delia o skúsenosti a expertízu, tiež zaznamenal výrazný pokrok (www.online-marketing-friday.com).

Viedenský Clusterhaus sa môže takisto pochváliť dobrými výsledkami. Viac ako 80% z 1.200 m² je dnes zaplnených. Medzi nimi sú startupy ako: MeinKauf.at, All About Apps, Runtastic a startup inkubátor Alps Ventures. Clusterhaus Viedeň sa momentálne sústredí na technologické aspekty, hosting Javascriptu, stretnutia Ruby on Rail, a tiež Drupal workshopy vedené mentormi beigebracht.at.

Dietmar Reindl (Riaditeľ pre IMMOFINANZ Group): „Našou spoluprácou s Clusterhaus chceme nielen podporiť mladé a inovatívne firmy, ale chceme si ich ako zákazníkov aj udržať. Clusterhaus je veľmi úspešný projekt, ktorý nám okrem kontaktov na nových zákazníkov, umožňuje aj úspešne identifikovať nové trendy v nehnuteľnostiach.”

Sotero Rodriguez (Riaditeľ Clusterhaus Campus Viedeň): „Je pre nás cťou otvoriť v Európe tretí Clusterhaus v tomto roku. Naším cieľom je teraz geograficky pokračovať v raste s využitím synergických efektov a z existujúcich centier vychovávať náš vlastný európsky Clusterhaus ekosystém.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Spoločnosť Siemens Healthineers Slovensko získala certifikát Great Place To Work Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.