Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. decembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Užitočné rady ako sa vyhnúť požiaru na Vianoce

BRATISLAVA 22. decembra 2016 – Počas Vianoc oheň zabil troch ľudí. Tragické Vianoce v Pezinku – nočný požiar má dve obete. Nešťastné vianoce – hasiči likvidovali požiar…Prežijte Vianoce bez toho, aby ste sa dostali na titulky bulváru!

Mnohí si povieme, veď na stromček už roky nedávame ani sviečky, ani prskavky, tak ako môžeme vyhorieť? Vyhorieť môžeme aj bez otvoreného ohňa. Častou príčinou je elektrický skrat. Redakcia Vianoce.sk pre vás zozbierala rady hasičov i poisťovní, aby vaše Vianoce boli rozžiarené a nie ohnivé.

Zásady, ako sa vyhnúť požiaru

Vianočný stromček
– nikdy na ňom nezapaľujte sviečky ani prskavky
– používajte iba certifikované vianočné osvetlenie
– rešpektujte pokyny výrobcu/predajcu pri manipulácií s vianočným osvetlením.
– vyhýbajte sa neodborným zásahom do osvetlenia (oprava jednotlivých žiaroviek a kabeláže, predlžovanie a spájanie reťazí)
– pokiaľ odchádzate z domu, vypnite vianočné osvetlenie na stromčeku z el. zdroja
– umiestnite vianočný stromček do dostatočne veľkého priestoru
– umiestnite vianočný stromček čo najďalej od vykurovacích zariadení a otvoreného ohňa
– pokiaľ máte živý stromček, zabezpečte mu dostatok vody, aby rýchlo nevysychal a pevný stojan, aby sa neprevrátil
– pokiaľ sa rozhodnete pre umelý stromček, vyberte si taký, ktorý je z nehorľavých materiálov
– dávajte pozor nato, aby elektrické osvetlenie nepoškodilo domáce zvieratko (napr. nerozhrýzlo káble)

https://www.youtube.com/watch?v=xr6b9b8FYKk

Adventné vence/svietniky
– uistite sa, že sviečky sú umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od rýchlo horiacich materiálov, ako sú napr. záclony či tapety
– položte adventný veniec na pevný podklad a sviečky na ňom umiestnite tak, aby sa nemohli prevrátiť
– nenechávajte horieť sviečky na adventnom venci bez dozoru, alebo keď odchádzate z domu
– nikdy nenechávajte deti alebo zvieratá sami v miestnosti, v ktorej horia sviečky
Vianočné stromčeky a adventné vence vo vykúrenej miestnosti prirodzene rýchlo vyschnú a potom stačí už len malý plamienok alebo iskrička a celú izbu v priebehu pár chvíľ zachvátia plamene.

V prípade vzniku požiaru zatvorte rýchlo všetky okná a dvere. Privolajte ihneď hasičov a do ich príchodu sa pokúste uzatvoriť hlavný prívod plynu a odstaviť elektrinu.

Nezabúdajme i na požiare, ktoré môžu vzniknúť vystreľovaním zábavnej pyrotechniky. Napriek tomu, že každý rok prebieha kampaň vyzývajúca k opatrnosti, týchto požiarov a úrazov nimi spôsobených je stále dosť.

Na záver ponúkame jednu kurióznu škodu, ktorá vznikla práve na Vianoce:
Pri rodinnom obede začal horieť adventný veniec. Pani domu ho chcela rýchlo preniesť do umývadla, aby nedošlo k požiaru. Veniec jej však spadol a začalo jej horieť oblečenie, čím si spôsobila popáleniny oboch stehien a Silvestra strávila v nemocnici.

Portál Vianoce.sk je sezónny portál, ktorý sa špecializuje na rôzne oblasti spojené s Vianocami. Prináša informácie o zvykoch a tradíciach, tipy na vianočné darčeky, ponúka vianočné recepty, nájdete tu vianočné koledy či vinše. Špecialitou je List Ježiškovi, v ktorom môžu deti vyjadriť svoje túžby a predstavy o tom, čo by radi našli pod vianočným stromčekom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Hypertenzia si vek a pohlavie nevyberá. Jedno meranie tlaku nestačí Kooperativa pozýva užiť si naživo majstrovský tenis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.