Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Už po piaty raz sa koná Waves Vienna

BRATISLAVA 30. septembra – Už po piaty raz sa koná od 30. septembra do 4. októbra v susednej metropole showcase festival Waves Vienna. Hudobná akcia prinesie viac ako stovku interpretov a zoskupení zo zahraničia a domáceho Rakúska. Festival ponúka hudbu od alternatívy, cez elektroniku až po klubovú hudbu a sa snaží svojím formátov hľadať nové kapely a interpretov. Súčasťou hudobnej akcie je aj konferencia. Paralelne prebehne aj v centre Bratislavy tretí ročník novej hudby Waves Bratislava.

Medzi hudobníkmi viedenského showcase festivalu sú mená ako Mike Skinner, Austra, Golden Kanine, Oddisee & Good Compny, Foolish Green, Golden Parazyth, Lake Malawi, Joy Wellboy, Little Boots a mnohí ďalší. Slovenskými zástupcami na Waves Vienna sú tento rok Purist, Fallgrapp a nvmeri. Domácu hudobnú scénu zastúpia medzi inými Ankathie Koi, Pola Riot, The Unused Word a Inner Tongue.

Festivalovou témou je aj tento rok East meets West, ktorá prinesie formácie a interpretov z Estónska, Litvy a Lotyšska. Konferencia, ktorá je súčasťou festivalu, sa snaží pomôcť profesionalizácii hudobnej scény. Konať sa budú aj workshopy pre hudobníkov a všetkých záujemcov o hudbu.

Popri hudbe a konferencii sa tento rok po prvýkrát na Waves Vienna objavia aj filmy, literatúra a kulinárstvo. Mestský festival prebehne vo Viedni na viacerých miestach medzi inými v džezovom klube Porgy&Bess, na nábreží v priestoroch Badeschiff či v Dome hudby.

Zdroj:
http://www.wavescentraleurope.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;ax

K téme

Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm ECO – INVESTMENT: Výroba ide v štandardnom režime. Aj vďaka testovaniu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.