Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. mája 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Úverovému trhu vládne refinancovanie, už aj pre podnikateľov

BRATISLAVA 16. mája – Takmer každá druhá hypotéka je dnes určené na vyplatenie iných úverov. Refinancovať však môžu aj podnikatelia – VÚB banka pre nich spúšťa Refinančné Profi úvery garantujúce sadzbu nižšiu o 1% ročne. Úver je bez poplatku a podnikatelia k nemu môžu dostať aj podnikateľský účet za polovicu.

VÚB banka spúšťa od 12. mája novinku – Refinančný Profi úver pre podnikateľov, ktorí chcú zefektívniť a sprehľadniť svoje dlhové zaťaženie. Novinka ponúka:

– Úrokovú sadzbu nižšiu o 1% oproti vyplácanému úveru z inej banky

– 100%-nú zľavu z poplatku za poskytnutie

– Možnosť získať podnikateľský Flexibiznis účet s 50%-nou zľavou z poplatku za vedenie účtu na pol roka

„Úverovému trhu domácností dnes vládne refinancovanie. Takmer každá druhá hypotéka a každý tretí spotrebný úver, ktorý sme poskytli v tomto roku, boli určené na vyplatenie iných úverov. Slováci jednoducho využívajú obdobie priaznivých úrokov, čím dokážu mesačne ušetriť aj desiatky eur,“ hovorí Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky. „Záujem o refinancovanie už dlhšie sledujeme aj zo strany podnikateľov, preto sme aj pre nich pripravili špeciálny refinančný úver garantujúci zlepšenie úrokovej sadzby o 1%. Veríme, že okrem lepších podmienok im vnesie aj viac poriadku do účtovníctva a plánovania výdavkov.“

Refinančný Profi úver je určený podnikateľom s obratom do 1 mil. eur ročne. Získať ho môžu vo výške od 3 tis. do 100 tis. eur so splatnosťou do 4 rokov. Okrem účelovej časti určenej na vyplatenie existujúcich kontokorentných či splátkových úverov môže byť súčasťou Profi úveru aj bezúčelová časť až do 30% z celkovej sumy. Úver je štandardne zabezpečený len blankozmenkou.

Úroková sadzba je nižšia o 1% p.a. oproti predchádzajúcemu úveru (v prípade vyplácania viacerých úverov oproti úveru s najvyššou výškou). VÚB banka klientom úver ponúka bez poplatku za poskytnutie (štandardne 1% z objemu, min. 166 eur) a s 50 %-nou zľavou z poplatku za vedenie podnikateľského Flexibiznis účtu na 6 mesiacov. Ak chce podnikateľ refinancovať úver zabezpečený nehnuteľnosťou, využiť môže Profihypoúver s podmienkami prispôsobenými ručeniu nehnuteľnosťou.

K žiadosti o refinančný úver podnikateľ predkladá okrem štandardných dokladov aj pôvodnú úverovú zmluvu a výpis z úverového alebo bežného účtu. K čerpaniu úveru je potrené predložiť súhlas s predčasným splatením spolu s informáciou o aktuálnom zostatku úveru ku dňu splatenia a číslom účtu, na ktoré majú byť peniaze poukázané.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

365.bank je najlepšou digitálnou bankou na Slovensku podľa prestížneho magazínu Euromoney Odborníci z magazínu Euromoney rozhodli, že najlepšie firemné bankovníctvo má VÚB

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.