Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Union poisťovňa odškodní klientov CK Redgreentours

BRATISLAVA 20. júla – Union poisťovňa, a. s. na základe včerajšieho rozhodnutia Mestského súdu v Prahe, ktorý rozhodol o úpadku CK Redgreentours s.r.o. (ČR) začína vyplácať nároky poškodených klientov insolventnej cestovnej kancelárie.

Union poisťovňa na základe platnej poistnej zmluvy pre prípad úpadku, ktorú mala spomínaná cestovná kancelária uzavretú, v najbližšej dobe odškodní zhruba 1100 poškodených klientov v plnej výške ich oprávnených nárokov.Výška náhrad ako poistné plnenie voči klientom cestovnej kancelárie sa bude pohybovať na úrovni okolo 14 mil. CZK. Union poisťovňa a.s. súčasne zabezpečila repatriáciu 118 vycestovaných klientov z Turecka a Severného Cypru v hodnote 724 000 CZ. Títo klienti ukončili svoju dovolenku v riadnom termíne, teda Union poisťovňa pobyt klientom neskracovala.

Každá cestovná kancelária musí byť zo zákona poistená proti úpadku. V súčasnosti je v Union poisťovni, a. s. poistených pre prípad úpadku cca 140 českých a približne rovnaký počet slovenských cestovných kancelárií. Ich kompletný zoznam je k dispozícii na webovej stránke spoločnosti www.unionpojistovna.cz.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Union prichádza s novým benefitom – poistenci môžu využívať zľavy na produkty, ktoré podporia ich zdravý životný štýl Ste zameraný na úspech a výkon? Možno vám chýba sebaláska, vysvetľuje psychologička pri príležitosti Svetového dňa workoholikov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.