Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikátny veterný tunel ABB je už aj na Slovensku

BRATISLAVA 1. augusta – Novinkou tohtoročného leta je prvý trenažér voľného pádu, či simulátor lietania, nainštalovaný na Slovensku. V unikátnom veternom tuneli, ktorého jadro tvoria motory ABB, si pocit z lietania môže vyskúšať každý. Od polovice júla ho nájdete v Tatralandii, v Liptovskom Mikuláši.

V 14 metrov vysokej letovej komore s priemerom 4,3 metra prúdi vzduch rýchlosťou až do 290 km/h. Návštevníci v nej môžu zažiť rovnaký pocit voľného pádu a lietania ako pri zoskoku z lietadla. Na rozdiel od zoskokov, je simulátor určený aj širokej verejnosti bez akýchkoľvek skúseností z lietania či parašutizmu. Vyskúšať ho môžu dokonca aj deti od 5 rokov, resp. od výšky 110 cm, či imobilní ľudia. V bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom inštruktorov možno prežiť niekoľko minút voľného pádu, pričom už tri minúty lietania v simulátore zodpovedajú 3 – 4 zoskokom z lietadla z výšky 4 000

Simulátor pracuje na princípe zvislého prúdenia vzduchu, ktorý do 14 metrov vysokej komory (z toho je 5 m presklených) vháňajú ventilátory s výkonom 1420 kW. Obrie ventilátory poháňajú štyri motory ABB M3BP s výkonom 355 kW, vďaka ktorým sa vzduch rozhýbe a človek môže zažiť pocit z lietania alebo vznášania sa. Umelo vyvolané prúdenie vzduchu je možné regulovať prostredníctvom štyroch frekvenčných meničov ABB. Súčasťou veterného tunela je aj riadiaci systém AdvantControler 31S a nízkonapäťové rozvádzače.

Vertikálny veterný tunel, Superfly Tatralandia je už piaty takýto projekt v Európe postavený na produktoch spoločnosti ABB.

Pozrite si video z otvorenia veterného tunela v Tatralandii
https://www.facebook.com/photo.php?v=361871010608735

Nadnárodný koncern ABB sa radí k popredným spoločnostiam pôsobiacim v oblasti energetiky a automatizácie. Patrí k najinovatívnejším firmám roka ocenených aj uznávaným americkým inštitútom MIT. Vďaka svojmu neustálemu technologickému vývoju prináša skupina ABB svojim zákazníkom možnosti zvýšenia výkonnosti pri súčasnom znižovaní dopadov ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva niečo vyše 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a donedávna zamestnávala takmer 200 ľudí. V týchto dňoch sa po ukončenej akvizícii rozrástla o americkú spoločnosť Power One, ktorá má svoje zastúpenie aj na Slovensku, v Dubnici nad Váhom.

www.abb.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pacienti s klinickým syndrómom chronického srdcového zlyhávania nebudú musieť ostávať v nemocniciach. Pomôcť im má pilotný projekt tele-monitoringu od Union zdravotnej poisťovne Mecom už viac ako 50 rokov píše svoj unikátny príbeh

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.