Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. apríla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

UK má od Microsoftu Office 365 zadarmo pre 27 000 študentov

BRATISLAVA 5. apríla – Študenti získajú účet tzv. plánu A2 služby Office 365, ktorý je pre vzdelávacie inštitúcie zdarma. Komplexná cloudová služba obsahuje okrem emailu na vlastnej doméne s 25 GB kapacitou aj ďalšie virtuálne služby kalendára a kontaktov, webovú úpravu Word, Excel, PowerPoint a OneNote dokumentov. Služby instant messagingu, hlasových hovorov a videohovorov cez internet, univerzita sprístupní svojím študentom v blízkej budúcnosti. Na stretnutí symbolicky odovzdal generálny riaditeľ Microsoft Slovakia Markus Breyer rektorovi Univerzity Komenského v Bratislave prof. RNDr. Karolovi Mičietovi, PhD. viac ako 27 tisíc takýchto licencií.

„Spustením služby MS Office 365 sa uľahčí komunikácia vyučujúcich a študijného oddelenia so študentmi. Oceňujem, že vďaka tejto bezplatnej službe sa znížia náklady na správu príslušných serverov a študenti získajú online úložisko s veľkou kapacitou,“ uviedol rektor Univerzity Komenského v Bratislave prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD.

Vzhľadom na počet e-mailových účtov pôjde v prípade Univerzity Komenského o najväčšie používanie cloudových emailových služieb na Slovensku spomedzi celého súkromného sektora, štátnych organizácií a inštitúcií.

O službe Office 365 pre vzdelávacie inštitúcie

Vďaka službe Office 365 pre vzdelávacie inštitúcie môžu školy znížiť náklady na informačné technológie a ich správu, nakoľko namiesto investícií do vlastného hardvéru a klasických softvérových licencií, budú prostredníctvom internetu využívať vždy najaktuálnejšie softvérové aplikácie prevádzkované priamo v dátových centrách Microsoftu. Projekt Office 365 pre vzdelávacie inštitúcie školám prináša desiatky výhod. Môžu ho používať všetci študenti, pedagógovia a ďalší zamestnanci univerzity. Okrem komplexného e-mailu s 25 GB schránkou, online archívom a ochranou proti vírusom a spamu, môžu vďaka Office 365 pre vzdelávacie inštitúcie organizovať napríklad video hovory a videokonferencie alebo webové semináre. K dispozícii dostanú prostriedky na vytváranie osobných a tímových webov, na ktoré môžu ukladať informácie a dokumenty, a tie následne zdieľať s ostatnými alebo na nich spoločne pracovať.

Všetky ďalšie informácie na stránke www.microsoft.sk/o365education

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.