Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Uhlie v energetike Slovenska presahuje formát mestskej ligy. Rokovania vedie Úrad vlády SR

PRIEVIDZA 18. septembra 2017 – Hornonitrianske bane Prievidza dostali pozvanie od primátorky mesta Prievidza na „Okrúhly stôl o budúcnosti hornej Nitry“, ktorý sa má konať 18. septembra v Dome kultúry Necpaly v Prievidzi.

Účasť na tomto podujatí Hornonitrianske bane Prievidza nepotvrdili.

Dôvodom je, že takéto rokovania už v súčasnosti prebiehajú pod záštitou Úradu vlády SR, za účasti zástupcov Európskej komisie, ministerstva hospodárstva, ďalších zainteresovaných ministerstiev, predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a Hornonitrianskych baní Prievidza.

Zaoberajú sa systémovým riešením energetickej bezpečnosti štátu, otázkami zamestnanosti, sociálnej stability a perspektívami regiónu hornej Nitry po vyťažení uhoľných zásob. Rovnako aj komplexnou revitalizáciou územia dotknutého ťažobnou činnosťou, aby sa zachovala príroda a životné prostredie v regióne.

Zastávame názor, že riešenie nevzíde z politických debát na námestiach, ani z okrúhlych stolov v kultúrnych domoch. Neprinášajú totiž žiadne konkrétne ani záväzné opatrenia. Nemáme preto dôvod zúčastňovať sa politických debát, ktoré situáciu neriešia a žiadny pozitívny posun v otázke zamestnanosti neprinášajú.

Perspektíva ťažby uhlia je daná uznesením vlády Slovenskej republiky o využívaní domáceho hnedého uhlia na výrobu elektrickej energie do roku 2030. Uznesenie platí, nikto ho nespochybnil, nezrušil a ani nevyhlásil žiadny útlmový program pre baníkov, preto nie je dôvod o ňom diskutovať.

Zásoby uhlia, ktorými uhoľné ložiská baní disponujú, nám poskytujú dostatočný časový priestor odborne a zodpovedne sa pripraviť na transformáciu našej podnikateľskej činnosti po vyťažení uhoľných zásob. Rozvíjame už viaceré mimo-banské aktivity, ktoré sú prínosom pre zamestnanosť regiónu.

Priestor na diskusiu prenecháme malým a stredným podnikateľom, samosprávam, tretiemu sektoru, všetkým, ktorí sa chcú do nej zapojiť.

K téme

Predaj liekov mimo lekární má množstvo otvorených otázok, aj svoje riziká Klimatickú neutralitu chce BILLA dosiahnuť v roku 2040. Už dnes tovar putuje k zákazníkom v eko-kamiónoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.