Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Udelili Ceny Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2015

NITRA 1. decembra 2016 – Ceny Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za rok 2015 odovzdal trom osobnostiam, ktoré obzvlášť významným spôsobom prispeli k rozvoju NSK, predseda NSK Milan Belica v stredu 23. novembra.

Slávnostné podujatie sa konalo v koncertnej sále Župného domu za účasti predstaviteľov miestnej, verejnej a štátnej správy, cirkví, spoločenských a vzdelávacích inštitúcií pôsobiacich v rámci Nitrianskeho kraja. Prítomní boli aj laureáti najvyššieho ocenenia NSK za uplynulé roky

Ocenenia získali:

Doc. Ing. Štefan Klein, akademický sochár, vysokoškolský pedagóg, a dizajnér za mimoriadne zásluhy o rozvoj slovenského dizajnu a propagáciu Slovenskej republiky a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Jeho najznámejším dielo je lietajúce auto – aeromobil. Prototyp označený ako AeroMobil III si získal celosvetový ohlas.

Prof. Ing. Ján Plesník, DrSc.,Dr.h.c., vedec, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ a dlhoročný riaditeľ Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Nitre za vynikajúcu celoživotnú vedeckovýskumnú a pedagogickú činnosť v oblasti rozvoja poľnohospodárskych vied na Slovensku a za šírenie dobrého mena Slovenskej republiky a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Národný umelec, akademický sochár Tibor Bartfay, in memoriam, za mimoriadny celoživotný prínos k rozvoju slovenskej výtvarnej kultúry 20. a začiatku 21. storočia a za propagáciu Slovenskej republiky a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Cenu prevzala dcéra umelca, PhDr. Halina Bártfayová.

V rámci tejto slávnosti prevzal z rúk predsedu NSK Milana Belicu aj druhé najvyššie ocenenie kraja, Pamätnú plaketu Nitrianskeho samosprávneho kraja a ďakovný list hudobník a hudobný pedagóg Jaroslav Dorotík za dlhoročnú a obetavú prácu s deťmi a mládežou v oblasti umeleckého školstva, hudobnej výchovy a teórie, za popularizáciu modernej, orchestrálnej, džezovej tvorby a propagáciu Nitry a Nitrianskeho samosprávneho kraja v oblasti hudobného, kultúrneho a spoločenského života doma i v zahraničí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Edward Snowden. Prečo obetoval slobodný život?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.