Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Učitelia sa už mobilizujú na najväčšie stretnutie roka

BRATISLAVA 11. mája – Viac ako 400 učiteľov zo všetkých stupňov škôl na Slovensku sa začiatkom júna stretne v Senci, kde sa bude konať už 5. ročník medzinárodnej odbornej konferencie – Učiteľ nie je Google3, ktorú organizuje odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko.

Odborným garantom podujatia je Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom Veľvyslanectvo Indickej republiky v Bratislave. Konferencia sa bude tento rok konať v dňoch 9. – 10. júna 2016 v Hoteli SENEC**** v Senci. Je určená pre všetkých pedagógov, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý to svoje: ako riaditeľ či zástupca školy, tak aj učiteľka v materskej škole, ale napríklad aj učiteľ matematiky… Na jednotlivých vzdelávacích aktivitách odznejú nové informácie k aktuálnym témam, inšpirácie na rozvoj školstva a vzdelávania do budúcnosti, príklady dobrej praxe a chýbať nebudú ani inovácie v školskom prostredí.

„Ako všetci okolo nás, aj my v RAABE pozorujeme aktuálne dianie vo svete a pozorne vnímame, čo sa okolo nás deje. Dnešný svet je, ako nikdy predtým, v pohybe. A to doslovne, ak uvážime migráciu obyvateľstva a s tým narastajúce sociálne rozdiely. Pojmy ako ‚vzdelávanie znevýhodnených‘, ‚deti migrantov‘, ‚sociálne neprispôsobiví‘, ‚nerovnosť šancí‘ sa skloňujú stále častejšie v našich výpovediach. A keďže zvládnutie správneho skloňovania bolo vždy výsadou školského prostredia, rozhodli sme sa práve tieto pojmy preniesť na tohtoročné najväčšie stretnutie pedagógov na Slovensku,“ povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko.

Bohatý odborný aj sprievodný program

Je inklúzia odpoveď, alebo len postavená otázka? Je niečo, čo by sme sa mohli naučiť od iných krajín, napríklad od Indie ako krajiny plnej ekonomických a sociálnych rozdielov? Aké možnosti majú učitelia, aby narastajúcim rozdielom medzi jednotlivými žiakmi prispôsobili vzdelávací proces? Je to vôbec v slovenských podmienkach možné? Ak áno, v akej kvalite? Na všetky tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie, budú spoločne hľadať odpovede účastníci konferencie. Odborný program organizátori postavili na troch nosných tematických pilieroch:
1. Rovnosť a nerovnosť šancí vo vzdelávaní
2. Rozmanitosť vzdelávacích procesov
3. Manažment školy

Program konferencie si môžete pozrieť TU. (http://www.raabe.sk/vzdelavacie-aktivity/konferencie/ucitel-nie-je-google3/program)
Účastníkov konferencie čaká dvojdňový maratón odborných prednášok, seminárov, workshopov, okrúhlych stolov, ale môžu sa tešiť aj na moderovanú diskusiu, tréningy, či dokonca koučingovú zónu.

Informácie o lektoroch nájdete TU.(http://www.raabe.sk/vzdelavacie-aktivity/konferencie/ucitel-nie-je-google3/lektori)
Účasť viac ako 40 renomovaných slovenských lektorov spolu so zahraničnými prednášajúcimi z Česka, Nového Zélandu, Švajčiarska, Indie a Nemecka je prísľubom naozaj kvalitného odborného programu.

Ako sa prihlásiť?
Aktuálne prebieha na stránke www.raabe.sk prihlasovanie účastníkov na konferenciu. Dvojdňový program je teraz možné absolvovať za výhodnú cenu – pri prihlásení sa dvoch účastníkov platí len jeden z nich.
Učitelia sa môžu na konferenciu ešte stále prihlásiť TU. (http://www.raabe.sk/vzdelavacie-aktivity/konferencie/ucitel-nie-je-google3/prihlaska)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Nadácia Dionýza Ilkoviča bude podporovať budúcich slovenských vedcov Bez prístupu k online vzdelávaniu nemajú šancu. Firmy sa preto spojili s učiteľmi a rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.