Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tunisku máme čo ponúknuť

BRATISLAVA 20. júla- Slovenské skúsenosti sú pre Tunisko, krajinu na začiatku transformačného procesu veľmi užitočné. Vyplynulo to zo série rokovaní, ktoré tento týždeň v Tunise absolvovali predstavitelia Slovenskej atlantickej komisie so zástupcami vlády, mimovládnych a medzinárodných organizácií.

Diskusie s riaditeľom tuniskej pobočky prestížnej ženevskej organizácie DCAF, ktorá sa zameriava na reformu bezpečnostného sektora po celom svete, či štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra Saidom Mechichim pomohli identifikovať konkrétne oblasti, v ktorých môže Slovensko prispieť svojimi skúsenosťami.

Tunisania sa zaujímali najmä o budovanie dialógu medzi bezpečnostnými zložkami a občianskou spoločnosťou, parlamentný dohľad nad policajným zborom a armádou, či inštitucionálnu tranzíciu v porevolučnom období.

Séria stretnutí bola prvou fázou dlhodobého projektu Slovenskej atlantickej komisie Security Sector Reform in Tunisia: The Way Ahead, ktorý bude pokračovať aktivitami zameranými na transfer slovenských skúseností z demokratickej transformácie, najmä v oblasti reformy bezpečnostného sektora. Projekt je finančne podporený z prostriedkov SlovakAid.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

IBM v top trojke medzi poskytovateľmi cloudových služieb Union poisťovňa radí dovolenkárom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.