Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Tretia a štvrtá zmena rozpočtu ŠFRB

BRATISLAVA 24. septembra – Rada Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) pod vedením jej predsedu a štátneho tajomníka Ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky (MDVRR SR) Františka Palka na svojom zasadnutí dňa 23.9.2013 na základe vyhodnotenia žiadostí podaných k 5.9.2013 a v záujme uspokojenia čo najväčšieho počtu žiadateľov o podporu schválila už tretiu zmenu rozpočtu ŠFRB na rok 2013. Na účel Obnova bytovej budovy, o ktorý je najväčší záujem žiadateľov a kde je deficit vo výške 40 mil EUR budú presunuté finančné prostriedky z účelov, kde ich je prebytok. Celkovo bude presunutých 12,5 mil EUR z účelov:

– výstavba bytu v bytovom dome, rodinnom dome alebo polyfunkčnom dome 1 mil EUR
– výstavba zariadení sociálnych služieb 2,2 mil EUR
– kúpa bytu 2 mil EUR
– výstavba nájomných bytov 7,03 mil EUR
– obnova zariadenia sociálnych služieb 300 tis EUR

Tento presun má ešte jeden efekt a to z hľadiska zamestnanosti v stavebnej oblasti, nakoľko sa vytvárajú pracovné miesta, ktoré sú potrebné pri realizácií obnovy. Táto zmena rozpočtu je v rámci rozpočtu ŠFRB a nemá dopad na štátny rozpočet.
Rada ďalej navrhla štvrtú zmenu rozpočtu, ktorú je však potrebné schváliť Vládou SR. Jedná sa o presun 11,6 mil EUR na účel Obnova bytovej budovy. Táto suma vznikla medzi reálnym a rozpočtovaným zostatkom minulého roka (2012) a rozdielom medzi očakávanými a rozpočtovanými príjmami zo splátok istín. Táto zmena bude mať pozitívny vplyv na štátny rozpočet.

Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) zabezpečuje podporu v oblasti bytovej politiky a zefektívnenia existujúceho systému podpory bývania, ktorá sa realizuje v prevažnej miere formou poskytovania výhodných dlhodobých úverov. Slúži najmä na vytváranie výhodných podmienok pre obstarávanie nájomného bývania pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, cielenú obnovu bytového fondu, zvýšenie efektívnosti podpory bývania a využitie prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Miele oslavuje 125 rokov: Takýto bol vývoj umývačiek riadu od prvého modelu po inteligentné systémy Nákup menštruačných produktov predstavuje obrovskú finančnú záťaž až pre 28 percent žien

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.