Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Trenčianske Teplice ožijú ruskou kultúrou

BRATISLAVA 24. apríla – Od soboty 27. apríla budú Kúpele Trenčianske Teplice na celé dva týždne hostiť špičkových ruských umelcov. Mesto a kúpeľný areál ožije prvým ročníkom Festivalu ruskej kultúry. Jeho cieľom je prilákať do kúpeľného mesta záujemcov o kvalitnú ruskú kultúru. Festival sa uskutoční pod záštitou Jeho Excelencie Pavla Maratoviča Kuznecova, Veľvyslanca Ruskej federácie v Slovenskej republike a Jeho Excelencie Jozefa Migaša, Veľvyslanca Slovenskej republiky v Rusku. Zámerom je vytvoriť novú tradíciu s postupne sa rozširujúcimi aktivitami na vysokej umeleckej úrovni. Jedinečnosť podujatia je daná štruktúrou programu a pozvanými umelcami, ktorí predstavia ruskú kultúru v čo najväčšej šírke – od hudby, cez tanečné a výtvarné umenie až po prezentáciu ruskej literatúry a filmu.

Dramaturgia podujatia je multižánrov a orientuje sa na ponuku ruskej kultúry v interpretácii ruských a slovenských umelcov. Podujatie štartuje v sobotu Otváracím koncertom v Kúpeľnej dvorane, na ktorom zaznejú melódie Čajkovského, Rachmaninova a Brahmsa. Počas nasledujúcich dní sú pripravené vokálne koncerty, tradičné promenádne koncerty pre širokú verejnosť, inštrumentálne koncerty, tanečné súbory rôznych zameraní, výstavy ruských maliarov, filmová projekcia, aj sprievodné podujatia ako ochutnávka pravého ruského čaju zo samovaru, či podávanie špecialít ruskej kuchyne. Z umelcov, na ktorých výkony sa môžete tešiť, možno spomenúť Národný tanečný súbor Kalinka, klavírneho majstra Alexeja Kornienka, violončelistu Jozefa Podhoranského, klavírnu umelkyňu Silviu Čápovú Vizváry a iste zaujme aj umelecký prednes Božidary Turzonovovej.

Tento výnimočný festival sa koná v Trenčianskych Tepliciach v čase otvorenia sezóny kúpeľného mesta. Aj týmto spôsobom Kúpele Trenčianske Teplice ukazujú svojím návštevníkom, aký bohatý spoločenský a kultúrny život v meste panuje. Počas celého roka Kúpele organizujú alebo spoluorganizujú viac ako 150 podujatí.

Snahou Festivalu ruskej kultúry je vytvorenie novej tradície, ktorá prispeje nielen k oživeniu regiónu, ale aj k rozvíjaniu slovensko-ruských kultúrnych vzťahov. Viac informácií nájdete na www.kupele-teplice.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Klenot Karpát a jedinečné kúpele: Trenčianske Teplice chcú byť „Mestom bez dymu“ Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.