Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tlačová správa o príprave konferencie iDEME 2016

BRATISLAVA 15. júna – Občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP) a Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu spolu organizujú v pondelok 27. júna 2016 v Bratislave v hoteli Bôrik konferenciu o informatizácii verejnej správy iDEME 2016 (Informatizácia až po dediny a mestá). Ide už o 9. ročník podujatia, ktorého sa tradične zúčastňuje takmer 200 návštevníkov predovšetkým z verejného sektora. Nad konferenciou prevzal záštitu podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a Digitálny líder SR Peter Pellegrini.

Hlavnou témou tohto ročníka iDEME bude eGovernment – napríklad aj z pohľadu certifikácie a obstarávania cloudových služieb a kontrolovania IT projektov verejnej správy zo strany NKÚ SR. Predstavený bude aj projekt Register priestorových informácií (RPI). Aktuálnou témou je pre Slovensko aj kybernetická bezpečnosť, ktorej budú venované dve prednášky. Popoludnie bude patriť Broadbandu – predstaveniu možností financovania z operačných programov Integrovaná infraštruktúra (OPII) a Program rozvoja vidieka (PRV) a informácia o iniciatíve Európskej komisie Broadband Competence Offices (BCO). Záver konferencie patrí panelovej diskusii „Aktuálne výzvy pre slovenský eGovernent“, ktorú bude moderovať prezident PPP Milan Ištván a účasť v nej prisľúbili Pavel Bojňanský, Peter Dostál, Emil Fitoš, Milan Ftáčnik, Rastislav Janota a Mário Lelovský.

Striebornými partnermi konferencie iDEME 2016 sú spoločnosti Aliter Technologies a Atos IT Solutions and Services, partnermi sú SAS Slovakia a SEVITECH. Sponzormi konferencie sú AXASOFT, CISCO Systems Slovakia, CORAgeo a QBSW, vystavovateľom je GOPAS. Mediálnymi a obsahovými partnermi sú Fórum pre komunikačné technológie (CTF), portál EurActiv.sk, PROMOSPRAVY.sk, tlačová agentúra SITA a Výskumný ústav spojov (VÚS).

Viac informácií o predchádzajúcich ročníkoch konferencie iDEME nájdete na stránke www.ideme.net.

S pozdravom,

Milan Ištván,
prezident PPP

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu SITA spúšťa nový video podcast s bývalým ministrom zahraničných vecí Wlachovským

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.