Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. apríla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

TIPOS pokračuje v hospodárskych úspechoch

BRATISLAVA 3. apríla – Spoločnosť TIPOS pokračuje v rekordných hospodárskych úspechoch z minulého roku. Svedčia o tom výsledky za prvý štvrťrok roku 2012. „V celkových tržbách sme dosiahli v prvom kvartáli objem takmer 89,6 mil. eur. Pre porovnanie možno uviesť, že vlani to bolo za rovnaké obdobie vyše 81,1 mil. eur,“ informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. JUDr. Ing. Miloš Ronec.

Tržby z hazardných hier za prvé tri mesiace tohto roka dosiahli hodnotu vyše 89,3 mil. eur, čo je oproti rovnakému obdobiu v roku 2011 o takmer 8,5 mil. eur viac. Generálny riaditeľ vidí hospodársky úspech hlavne v segmente okamžitých lotérií. „Podľa výsledkov predaja si Slováci žrebové lotérie skutočne obľúbili,“ skonštatoval. Tržby zo žrebov sa za prvý kvartál tohto roka vyšvihli až na vyše 10,1 mil. eur. „Pre porovnanie, v prvom štvrťroku roku 2011 to bolo vyše 6,8 mil. eur,“ dodal.

Čoraz väčšiu obľubu si získava aj internetová herňa spoločnosti TIPOS. „Tržby pri tomto produkte dosiahli za tri mesiace úroveň vyše 34,8 mil. eur. Vlani sme za rovnaké obdobie dosiahli tržby na úrovni okolo 25,4 mil. eur,“ uviedol Ronec.

Minulý rok bol pre TIPOS z pohľadu dosiahnutých tržieb z hazardných hier rekordný. „Minuloročné tržby TIPOS-u dosiahli úroveň vyše 314,1 mil. eur. V porovnaní s rokom 2010 to bolo o vyše 11,1 mil. eur viac. Zároveň TIPOS v roku 2011 vyplatil hráčom na výhrach vyše 222,5 mil. eur, čo je takmer o 10 mil. eur viac ako rok predtým. Rekordnú úroveň dosiahli aj vlaňajšie odvody z hazardných hier. Do štátneho rozpočtu prispel TIPOS sumou takmer 30,6 mil. eur. „Čistý zisk spoločnosti TIPOS dosiahol vlani po zdanení hodnotu vyše 32,3 mil. eur, čo je o vyše 20 mil. eur viac ako v roku 2010,“ dodal Ronec. Pripomenul aj fakt, že vlani, v čase, keď spoločnosť TIPOS ohrozovali súdne rozhodnutia v spore s cyperskou firmou LEMIKON LIMITED, sa súčasnému vedeniu spoločnosti TIPOS podarilo kvalifikovanými a kompetentnými rozhodnutiami ušetriť národnej lotériovej spoločnosti viac ako 60 miliónov eur.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s. je v súčasnosti lídrom v predaji stieracích žrebov na Slovensku. Okamžité lotérie (stieracie žreby) prevádzkuje na základe individuálnych licencií udelených Ministerstvom financií SR. Okrem toho prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10, KLUB KENO a EUROMILIÓNY okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku http://www.tipos.sk, ako aj prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Rod Stewart: Stále milujem skladanie hudby. Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením! Svetové turné „Thirty Seconds to Mars“ je oslavou fanúšikov po celom svete. Už čoskoro vystúpia aj na Slovensku!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.