Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tieto Vianoce stavte na tradíciu, budete „trendy“!

BRATISLAVA 30. novembra – Tohtoročným Vianociam dominuje klasika a tradícia. Sklenené vianočné gule, drevené ozdoby, zelené ihličie a ďalšie tradičné kúsky sa znova stávajú vyhľadávanou dekoráciou. Umelé vianočné ozdoby by tak mali z nášho vianočného stromčeka pomaly, ale isto ubúdať. Čo konkrétne je teda „trendy“ tieto Vianoce?

Biela, béžová, staroružová, strieborná či medená… Toto sú farby tohtoročných Vianoc. Ak si teda vyzdobíte stromček v týchto farbách, určite nič nepokazíte. Časy umelej modro-striebornej alebo červeno-zlatej výzdoby už totiž prestávajú byť „in“. „Ľudia sa postupne vracajú k tradičnej výzdobe – ako sú sklenené vianočné gule, čisté sklo či drevené ozdoby. Stereotypný „plast“ je jednoducho preč,“ hovorí dizajnérka z Elminy v bratislavskom Lightparku Lucia Havrillová. Syntetika je prípustná už iba pri vianočnom stromčeku. Okrem „živých“ zelených stromčekov sú totiž tento rok vyhľadávané umelé zelené stromčeky s imitáciou snehu.

Zaujímavosťou týchto Vianoc je aj háčkovanie. Krásne háčkované ozdoby sa stávajú hitom tejto sezóny. „Skúšali ste si na stromček zavesiť uháčkované hviezdičky, gule či iné tvary? Ak nie, musíte to vyskúšať! Určite nebudete ľutovať,“ presvedčivo argumentuje Lucia Havrillová z Elminy. Mimoriadne zaujímavé sú aj vianočné gule z číreho skla, v ktorých je vo vnútri umiestnený drobný predmet s vianočným motívom – zvonček, anjelik alebo vždy chutné lízatko pre deti.

Pri vianočnej dekorácii nesmieme zabudnúť ani na sviatočný stôl – svietniky, ihličie a štólu. „Netreba sa púšťať do zbytočne zložitých dekorácií. Základom sú dva svietniky, jeden menší, druhý väčší, jemná štóla a jednoducho rozložené ihličie,“ radí odborník Milan Plachý z

Tohtoročné Vianoce sú o zachovaní zvykov, to je na nich to pekné. Na to by nemala zabudnúť žiadna rodina. A čo s návratom k tradičnej výzdobe, na ktorú sa pomaly zabudlo? Nebráňme sa mu. Vianoce pre nás znamenajú pokoj, príjemné chvíle s rodinou, jednoducho pohodovú klasiku. Tak prečo by nemohla byť taká aj vianočná výzdoba?

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Daňová odborníčka Grant Thornton: Ak má štát efektívnejšie vyberať dane, musí viac pracovať s dátami a cieliť na problematické firmy SkyToll úspešne otestoval satelitné mýto v Indii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.