Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tiergarten Schönbrunn je najlepšou ZOO v Európe

BRATISLAVA 30. septembra – Viedenská zoo Tiergarten Schönbrunn bola vyhodnotená za najlepšiu v Európe. Jedna z najstarších zoo na svete po rokoch 2008, 2010, 2012 získala aj v tomto roku ocenenie spomedzi zoologických záhrad s viac ako miliónom návštevníkov ročne. Na druhej a tretej priečke sa umiestnili zoologické záhrady v Lipsku a v Zürichu.

Britský expert Anthony Sheridan porovnával 113 zoologických záhrad v 28 európskych krajinách. Ranking vznikol na základe 40 porovnávacích kritérií, ktoré zahŕňali medzi iným kvalitu života zvierat, rozmanitosť druhov a ich ochranu, výskumnú činnosť či počet návštevníkov. Hodnotenie kvality sa opieralo aj o rozsiahle dotazníky, rozhovory s riaditeľmi jednotlivých zoo či ich vízie do

„Zoo Schönbrunn sa v každej porovnávacej kategórii zlepšila. Po otvorení rozsiahlych nových priestorov pre ľadové medvede, sa zoo aktuálne venuje ďalšiemu významnému projektu, sanácii pavilónov pre primáty. Okrem toho profituje Tiergarten Schönbrunn aj z jedinečného prostredia a atmosféry,“ zhodnotil Sheridan.

„Opätovné ocenenie je veľkým vyznamenaním pre našu prácu“, povedala riaditeľka viedenskej zoo, Dagmar Schratterová. Malé slávnostné gala odovzdania ceny za najlepšiu zoo v Európe prebehne 8. októbra v Tiergarten Schönbrunn.

Zdroj:
http://www.zoovienna.at/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vianočné trhy vo Viedni 2017 Vianočné trhy v susednej Viedni

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.