Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. mája 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco Stores SR zamestnáva už viac ako desaťtisíc ľudí

BRATISLAVA 7. mája – Spoločnosť Tesco Stores SR upevňuje svoju pozíciu druhého najvýznamnejšieho súkromného zamestnávateľa na Slovensku. Bez podpory zo strany štátu počet zamestnancov siete stúpol nad 10 000. Za minulý rok tak vzniklo viac ako 500 nových pracovných pozícií rozložených takmer po celom Slovensku.

„Sme radi, že napriek komplikovanejšej ekonomickej situácii na Slovensku sa nám darí rozširovať naše rady a ponúkať stabilné pracovné príležitosti všetkým vekovým skupinám, či ľuďom rôzneho vzdelania,“ povedala Andrea Kožuchová, Personálna riaditeľka, Tesco Stores SR, a.s.

Zároveň boli všetky pracovné miesta vytvorené bez nárokov na štátny rozpočet, teda bez dotácií. Čo je ešte dôležitejšie, voľné pozície nevznikli na jednom mieste, ako to býva v prípade veľkých priemyselných výrobcov. „Ako maloobchodný reťazec, ktorý chce byť blízko svojim zákazníkom sa v Tescu nemôžme sústrediť výlučne na jednu lokalitu, či len na veľké mestá. Množstvo nových pracovných miest tak pribúdalo v mestách a obciach po celom Slovensku,“ podotýka ďalej Andrea Kožuchová.

Podľa interných výpočtov spoločnosti Tesco Stores až tretina zamestnancov reťazca pracuje v lokalitách s vysokou mierou nezamestnanosti. Pre ilustráciu, nových asi sto miest minulý rok vzniklo vo východoslovenskom meste Bardejov. Teda v oblasti s tradične vyššou nezamestnanosťou. Nové pracovné príležitosti aj tento rok pribudli i v menších mestách, ako sú napríklad Bošany, Komárno alebo Veľký Meder.

Okrem priamej zamestnanosti sa spoločnosť Tesco Stores SR podieľa i na vzniku, či udržaniu pracovných príležitostí i prostredníctvom svojich slovenských dodávateľov.

Rebríček najväčších slovenských súkromných zamestnávateľov:
1.) U. S. Steel Košice
2.) TESCO STORES SR, a.s.
3.) Volkswagen Slovakia

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 136 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 26 expresov, 62 hypermarketov, z toho 8 Extra, 41 supermarketov a 18 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. V roku 2012 spustila i unikátnu službu Tesco Potraviny domov. So svojimi 10 000 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru Slováci zarobili na real-estate takmer dvojnásobok. Cez crowdinvestičnú platformu spoluvlastnili komerčné nehnuteľnosti v Trnave a Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.