Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

TESCO: Slovenské jahody sú ešte stále na pultoch predajní

Bratislava, 23. júna 2016 – Sú malé, červené a pre ich sladkú chuť ich miluje asi každý. Voňavé, čerstvé a slovenské. Aj takto môžeme charakterizovať jahody od spoločnosti Boni fructi, ktorá je známym dodávateľom čerstvého sezónneho ovocia.

Chutné a obľúbené

Jahody nie sú len sladkou a sviežou pochúťkou – sú zdrojom vitamínu C a železa.

Podľa niektorých zdrojov môžu pôsobiť aj ako prevencia nádorových ochorení, sú ľahko stráviteľné a majú málo prírodného cukru. Patria k najobľúbenejším druhom ovocia vôbec. Jahody nie sú len skvelou letnou pochúťkou, ale majú blahodarný vplyv na naše zdravie. Sú právom označované za najchutnejšie a najprospešnejšie ovocie vôbec, pretože aj napriek svojej sladkej chuti neobsahujú veľa kalórií a preto si ich môžeme dopriať aj počas diéty. Jahody ako ovocie obsahujú aj minerálne látky, ako draslík, nevyhnutný pre nervový a svalový systém a tiež vápnik, dôležitý pre naše kosti.

V jahodách nájdeme i železo, preto sa ich konzumácia odporúča chudokrvným ľuďom, alebo ženám v tehotenstve. Fosfor v tomto ovocí pôsobí dobre na zuby a kosti, jeho príjem je optimálny v kombinácii s vápnikom. Konzumácia jahôd posilňuje imunitný systém a látkovú výmenu.

Pestovanie jahôd na Slovensku

Dnes existuje množstvo odrôd jahôd, ktoré sa medzi sebou líšia vzhľadom a chuťou. Martin Dokupil z obchodného oddelenia Boni fructi hovorí: „Jahody patria medzi prvé domáce ovocie. Najzdravšie sú, keď si ich sami odtrhnete priamo v záhrade, alebo na jahodovej plantáži. Naši pestovatelia pestujú jahody na rozlohe 35 hektárov. Z tejto rozlohy je 12,5 hektárov v Dunajskej Lužnej.“ Spoločnosť Boni fructi dodáva jahody a ďalšie druhy sezónneho ovocia aj do predajní spoločnosti Tesco Stores SR. Aktuálne ich zákazníci môžu priamo v hypermarketoch aj ochutnať vďaka novej službe zákazníkom „Ochutnajte, než si vyberiete“. „Plánujeme našu spoluprácu so spoločnosťou Boni fructi aj naďalej rozvíjať. Predpokladáme, že bude zvýšený záujem o červené ríbezle a čučoriedky, ktorých sezóna sa blíži,“, povedal manažér nákupu ovocia Tesco Stores SR Ladislav Jaššo.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Online nákupy s Tescom už aj v Michalovciach a okolí a Partizánskom Prepájanie generácií, podpora zdravotne znevýhodnených či rodovej rovnosti: Tesco oslavuje Mesiac diverzity

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.