Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júna 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco rozšírilo distribučné centrum na východnom Slovensku

BRATISLAVA 30. júna – Tesco presunulo, rozšírilo a zmodernizovalo svoje distribučné centrum v Prešove. Vďaka tomu vzrástol počet ľudí, ktorí pôsobia v distribúcii Tesca v tomto meste o ďalšie dve desiatky – na viac ako 100 pracovníkov. V súčasnosti maloobchodná spoločnosť len v Prešove priamo zamestnáva asi 430 ľudí na rôznych pozíciách.

„Prešov je ilustračným príkladom toho, ako dokáže maloobchod pomôcť zamestnanosti v krajine. Pracovné príležitosti totiž nevznikajú v jednom centre, hlavnom meste alebo v jednej fabrike. Generujú sa v každom regióne Slovenska. Na východe, či západe krajiny,“ vyhlásil Martin Kuruc, Riaditeľ pre retail spoločnosti Tesco Stores SR. Okrem stovky pracovníkov v novom distribučnom centre v Prešove, pracuje ďalších 330 ľudí priamo v obchodoch Tesco.

Nové prešovské distribučné centrum sa nachádza v areáli LCP Petrovany. Doteraz sídlilo v Prešove – Nižnej Šebastovej na Družstevnej ulici. Vďaka novým priestorom sa skladová plocha zvýšila z doterajších 4900 metrov štvorcových na 6700 metrov štvorcových.

Z distribučného centra v Prešove budú denne putovať čerstvé i trvanlivé potraviny do obchodov Tesco na východnom aj časti stredného Slovenska. Distribučné centrum v Prešove okrem logistického účelu plní i ďalšiu funkciu. Práve v ňom pracujú kontrolóri, ktorí nonstop preverujú kvalitu doručených potravín ešte pred distribúciou do obchodov Tesco.

Spoločnosť Tesco celkovo na Slovensku priamo zamestnáva celkovo 10 000 ľudí v distribúcii, obchodoch či administratíve. Vďaka tomu je druhým najväčším súkromným zamestnávateľov na Slovensku. Zároveň vytvára pracovné príležitosti i nepriamo. Ide napríklad o zamestnancov SBS služieb, upratovacích, stavebných, logistických či ďalších firiem, ktoré sú úzko naviazané na pôsobenie Tesca v tom či onom regióne.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco ♯KtoPomozeSlovensku: Zdravotníci v nemocniciach melú z posledného, dodajme im spoločne energiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.