Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco na Slovensku investuje do nového projektu

BRATISLAVA 20. septembra – Vyše 55 nových pracovných miest vytvorí Tesco ešte pred oficiálnym spustením unikátneho projektu Tesco Potraviny domov. Spoločnosť už obsadzuje pozície pracovníkov vychystávania tovaru a pracovníkov rozvozu, ako aj pozície vedúcich tímov, aktuálne prebieha ich tréning a zaúčanie a testovacia prevádzka služby. Tesco avizovalo spustenie služby do konca roka, presný dátum a detaily týkajúce sa služby oznámi včas pred jej oficiálnym spustením. Okrem nových pracovných miest unikátny projekt Tesco Potraviny domov prináša na Slovensko aj ďalšiu významnú investíciu Tesca, a to hlavne do IT systémov a vozového parku.

„Naším cieľom je nielen poskytovať zákazníkom kvalitné služby a výrobky, ale aj vytvárať na Slovensku nové pracovné miesta a dlhodobo investovať. Okrem výberu a zaškoľovania nových pracovníkov pre unikátny projekt Tesco Potraviny domov sme významne investovali už aj do IT systémov a vozového parku,“ uviedla Zuzana Lošáková, manažérka komunikácie TESCO STORES SR, a.s. „Momentálne prebieha testovacia fáza služby a zaúčanie pracovníkov, oficiálne spustenie služby včas oznámime,“ dodala Z. Lošáková.

Tesco plánuje na rozvoz objednaného tovaru využívať len vlastné vozidlá a nie externých prepravcov. Aktuálne Tesco preto už investovalo do 15 špeciálne upravených dodávok, postupne ich počet zvýši. „Dodávky sú vyrobené na mieru pre novú službu Tesco Potraviny domov. Majú osobitnú časť na prevoz trvanlivých potravín, ako aj chladiacu a mraziacu časť, aby sme plne zabezpečili bezpečnosť výrobkov počas cesty k zákazníkovi a dodržanie teplotného reťazca. Objednávky sú rozdelené a prepravované v špeciálnych zelených prepravkách. Každé vozidlo má kapacitu 120 takýchto prepraviek,“ uviedla Zuzana Lošáková.

Aj vodiči dodávok budú zamestnanci Tesca, ktorých spoločnosť odborne zaškolí. „Hľadanie vodičov je postavené na niekoľkokolovom výbere za podpory trénerov z Anglicka a je zamerané nielen na vedenie motorového vozidla, ale aj na komunikáciu so zákazníkmi. Kontrolujeme aj výpis z registra dopravných priestupkov, testujeme ich zručnosti v riadení vozidla a ich schopnosť komunikovať so zákazníkmi,“ doplnila Zuzana Lošáková. Vodiči budú mať špeciálne ľahko rozoznateľné uniformy – modré nohavice, kockovanú košeľu a doplnky s reflexnými prvkami (vesty a v zime bundy).

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 126 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 24 expresov, 60 hypermarketov, z toho 8 Extra, 37 supermarketov a 17 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. So svojimi vyše 9 700 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Deň narcisov môžete podporiť aj v Tescu darom dobrovoľníkom alebo kupónmi Stovky značkových výrobkov majú odteraz v Tescu ešte nižšiu cenu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.