Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Taiwanská podpora kultúry a vzdelávania

BRATISLAVA 2. júla – Operné predstavenie taiwanského súboru Guoguang Kráľ opíc, ktoré sa odohralo pri príležitosti desiateho výročia založenia Taipejskej reprezentačnej kancelárie, Bratislava (TROB) dňa 21. júna v Hlohovci a 23. júna v Košiciach, celkom zaplnilo divadelné sály v oboch mestách.

Kultúrne a umelecké vystúpenie sa v Hlohovci odohralo pri príležitosti 900. výročia založenia mesta a v Košiciach sa odprezentovalo ako súčasť „Taiwanského dňa“ v rámci Košíc 2013 – Európskeho hlavného mesta kultúry. V oboch mestách opera ľudí nadchla, avšak za oponou sa odohrali aj iné udalosti.

Popri predstaveniach vedúci TROB Lee odovzdal v mene Čínskej republiky (Taiwan) finančnú podporu Špeciálnej základnej škole s materskou školou Hlohovec, Základnej škole s materskou školou Jakubany a Hradu Ľubovňa na opravu hradného opevnenia. Riaditeľka školy Eva Karabová, riaditeľ Ľubovnianskeho múzea Dalibor Mikulík a riaditeľ školy v Jakubanoch Ladislav Žilecký vyjadrili svoju srdečnú vďaku za štedré dary od TROB.

Riaditeľ Žilecký bol štedrosťou dojatý. „Dostali sme trvalú podporu od Taiwanu tri roky po sebe,“ poznamenal a zhodnotil ako taiwanská pomoc zúžila priepasť medzi bežnými a rómskymi žiakmi.

„Naša kancelária podporuje kultúru a vzdelávanie znevýhodnených skupín a prisľubuje viac príspevkov pre menej privilegované oblasti dúfajúc vo vyváženejšie usporiadanie harmonickej a dobre integrovanej spoločnosti,“ povedal vedúci Lee. Podľa jeho slov sa bude TROB usilovať o viac projektov spolupráce prostredníctvom Rozvojového alebo Humanitárneho fondu Čínskej republiky (Taiwan). Niektoré zariadenia, ako napríklad Poliklinika Mýtna a Detský domov Harmónia v Modre, boli medzi obdarovanými iba nedávno.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Taiwanská humanitárna pomoc pre Ukrajinu dorazila úspešne na Slovensko Spolu to zvládneme lepšie – Taiwan môže pomôcť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.