Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Taiwan koná, aby zmiernil zmeny klímy

BRATISLAVA 8. novembra – Nedávno sme boli svedkami následkov silného ničenia hurikánu Sandy v USA a nemožno poprieť, že zmena klímy sa stala otázkou obrovského rozsahu v priebehu posledných desiatich rokov. Odborníci dúfajú, že katastrofa zvýši záujem verejnosti a vlád o klimatické zmeny. Nikto nepochybuje, že zmena klímy sa dotýka celého ľudstva a každý štát musí niesť globálnu zodpovednosť. Niektoré veľké krajiny sa stále zdráhajú obetovať svoj hospodársky rast a mnoho iných váha medzi lepšou ekonomickou výkonnosťou a ochranou životného prostredia.

Prekvapivo, existuje jedna krajina, ktorá sa napriek tomu, že nie je členom Rámcového dohovoru Organizácie Spojených národov o zmene klímy (UNFCCC), dobrovoľne zaviazala sekretariátu UNFCCC, že do roku 2020 zníži emisie skleníkových plynov o najmenej 30 percent pod bežnú úroveň a prevezme svoj podiel zodpovednosti. Určite premýšľate o ktorú krajinu ide. Jedná sa o Taiwan.

Zástupca Taiwanu na Slovensku Nan-Yang Lee sa vyjadril, že Taiwan zastáva jasný postoj k sledovaniu základných princípov UNFCCC a vládne agentúry i neziskové organizácie vynakladajú úsilie, aby čelili naliehavým environmentálnym výzvam.

Ma Ying-jeou, prezident Čínskej republiky (Taiwan), vo svojom inauguračnom prejave v roku 2012 výslovne uviedol, že „rozvíjanie prostredia charakterizovaného nízkymi emisiami uhlíka a vysokou mierou závislosti na zelenej energii“ je jedným z piatich pilierov národného rozvoja, o ktorý usiluje verejný i súkromný sektor. Predpokladá sa, že zelený priemysel sa stane novým ekonomickým svetlým miestom, ktoré prinesie pracovné miesta a rast tak, aby sa Taiwan postupne stal „ostrovom s nízkymi emisiami uhlíka a zelenou energiou“.

Šetrenie energie a zníženie emisií uhlíka nie sú na Taiwane len abstraktnými pojmami. Skutočne sa stali súčasťou každodenného života. Nan-Yang Lee vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby bralo snahu jeho krajiny o zmysluplnú účasť v UNFCCC vážne, a aby zaradilo Taiwan do systému vzájomnej pomoci. „Veľmi radi sa s medzinárodným spoločenstvom podelíme o ovocie, ktoré priniesla naša ťažká práca a skúsenosti v oblasti ochrany životného prostredia, najmä s tými krajinami, ktoré potrebujú našu pomoc najviac. Napokon, koordinovaná medzinárodná aktivita je efektívnejšia, a čím viac národov sa zapojí, tým väčšie sú vyhliadky na víťazstvo,“ povedal.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dar Taiwanu pre Ukrajinu vo výške 4,6 milióna eur navýšili Slováci a Slovenky o skoro 860-tisíc eur Anjelov strážnych máme možno aj vo svojom okolí! Union podporil projekt Vianočnej pošty, písanie listov Ježiškovi môže spestriť čarovná rozprávka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.