Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

T-Systems sa stará o zdravie

BRATISLAVA 21. novembra – T-Systems chce, aby výrok „zdravie je to najcennejšie, čo máme“, nebol len prázdnou frázou, ale živou súčasťou firemného života. Moderne zmýšľajúce spoločnosti poskytujú veľa benefitov, ktoré majú zamestnancom uľahčiť a spríjemniť pracovný aj osobný život. Cieľom je starať sa tak o komfort svojich ľudí. T-Systems Slovakia sa však popritom zaujíma aj o zdravie svojich zamestnancov. Chce, aby výrok „zdravie je to najcennejšie, čo máme“, nebol len prázdnou frázou, ale živou súčasťou firemného života. Preto sa spoločnosť T-Systems rozhodla zorganizovať týždeň zdravia.

Ide o podujatie, ktoré zahŕňa viacero rozmanitých aktivít praktického i osvetového charakteru. Súvisia napríklad s fyzickým zdravým, dobrou kondíciou a zdravým životným štýlom. V rámci týždňa zdravia si priamo v priestoroch spoločnosti mohol každý zamestnanec počas pracovného času a, samozrejme, bezplatne nechať zmerať hladinu cholesterolu, glukózy a kyseliny močovej. Nechýbali ani merania krvného tlaku, telesného tuku a možnosť nechať si vypočítať takzvaný BMI index (index telesnej hmotnosti). Fajčiari a bývalí fajčiari si mohli nechať premerať aj obsah CO v pľúcach.

Veľký úspech mali počas týždňa zdravia aj praktickejšie aktivity. Medzi ne patril nácvik kompenzačných, regeneračných a uvoľňovacích cvikov s certifikovanou lektorkou. Kto mal záujem, mohol sa oboznámiť s antistresovými cvičeniami, uvoľňujúcimi technikami a dozvedieť sa, ako cvičiť v kancelárii a ako cvičiť za počítačom. Okrem toho mali počas celého týždňa zamestnanci T-Systems aj s rodinnou voľný vstup na plaváreň.

Týždeň zdravia však nebol len o starostlivosti o vlastné zdravie, ale aj o pomoci druhým. Preto mali zamestnanci možnosť darovať krv v mobilnej transfúznej stanici priamo v sídle T-Systems. Úspech mal aj kurz prvej pomoci. „Táto prednáška bola výborná. Povedali sme si, čo robiť ako prvé a načo nezabudnúť, ak vidíme človeka, ktorý potrebuje našu pomoc,“ nadšene rozprával system administrator Tomáš.

O úspechu týždňa zdravia hovorí aj návštevnosť pripravených prednášok a aktivít, ktorá bola nad očakávania. Programátor Michal na otázku, či berie podujatie ako benefit, odpovedá: „Určite. Myslím si, že by to mohlo byť pravidlo v každej firme.“

www.t-systems.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Doprajte si autentický zážitok pre celú rodinu. Stredoveké stany opäť na novom mieste! Nepočujúcu učiteľku zrazila električka, učí sa znovu žiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.