Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Svetový úspech nevidiaceho športovca

BRATISLAVA 25. februára – Hornonitrianske bane Prievidza finančne podporili zrakovo postihnutého športovca Milana Lackoviča z Prievidza, čím mu umožnili štartovať na Majstrovstvách sveta v halovom veslovaní, ktoré sa konali v americkom Bostone.

Po úspešnom získaní zlata v halovom veslovaní na Majstrovstvách Európy 2014, ktoré sa uskutočnili v januári v Kodani, si Milan Lackovič pootvoril dvere na majstrovstvá sveta. Vďaka podpore od najväčšieho zamestnávateľa na hornej Nitre si splnil svoj sen a štartoval na Majstrovstvách sveta 2014 v halovom veslovaní v Bostone. Vytvoril tu nový slovenský rekord 3:01,3, ktorý mu priniesol zlatú medailu.

Usporiadateľ hodnotil samostatne 68 zdravotne postihnutých, podľa postihnutia a veku, až v 17 skupinách. Medzi zrakovo postihnutými vyhral úplne nevidiaci Milan Lackovič s časom 3:01,3 nad Kanaďanom Dávidom Blairom z Rowing Clubu Ottawa 3:03,9 a Dimitrom Alexievom 3:13,1. 40-ročného Milana Lackoviča môžete stretnúť s bielou palicou a vodiacim psíkom v uliciach Prievidze.

Po ťažkom úraze v roku 1997 úplne stratil zrak. Postihnutie značne skomplikovalo jeho život a trvalo mu dlho, kým svoj stav začal akceptovať. Podarilo sa mu to vďaka práci maséra, štúdiu fyzioterapie na Inštitúte fyzioteraopie, balneológie a liečebnej rehabilitácie na UCM, ale hlavne vďaka športu.

Aktívne sa venuje posilňovaniu a halovému veslovaniu, posledný rok aj veslovaniu na vode. V halovom veslovaní dosiahol mnohé úspechy v rámci SR s medzinárodnou účasťou a súpermi mu často boli aj vidiaci športovci. Minulý rok začal Milan Lackovič aj s prípravou na vode a jeho cieľom je „doveslovať“ až na letnú paralympiádu v Riu 2016.

Hornonitrianske bane Prievidza ako jeden z najväčších a najdôležitejších podnikateľských subjektov hornej Nitry už dlhšie obdobie deklarujú svoj záujem podporovať rôzne oblasti života v regióne svojho pôsobenia. Okrem vlastných sponzorských aktivít, v roku 2004 založili Nadáciu bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu, aby napomáhali humánnym cieľom. V roku 2013 vyhovela banícka nadácia požiadavke 57 žiadateľov, ktorým rozdelila celkovo 32 562 eur. Najväčšia časť financií smerovala do tradičných oblastí – zdravotnej starostlivosti, podpory organizovania kultúrnych a športových podujatí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pri príležitosti Svetového dňa detí sa 12 slovenských pamiatok a najväčšia LED fasáda iniciatívou UNICEF rozžiarili namodro Tesco spojilo odborníkov, predstavili inovatívne riešenia neplytvania potravinami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.