Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Svet na dlani spojí rôzne kultúry sveta

BRATISLAVA 25. júla – Jedinečné multikultúrne podujatie Svet na dlani v sobotu 27. júla 2013 o 17.00 hod. v priestore Trixen Wake&Ski parku na Sídlisku nad Jazerom v Košiciach symbolicky spojí rôzne kultúry sveta. Podujatie organizuje Migračné informačné centrum IOM v spolupráci so zástupcami komunít migrantov z Latinskej Ameriky, Indie a Thajska.

Migranti z rôznych kútov sveta, ktorí žijú v Košiciach, kultúrne a gastronomicky priblížia kúsok svojej domoviny. Okrem tradičnej indickej a thajskej kuchyne môžu návštevníci zažiť aj latinsko-americké rytmy, neopakovateľný thajský tanec Isaan či indický festival svetla Diwali. Návštevníci si môžu odniesť domov zaujímavé tipy na spestrenie svojej kuchyne a množstvo zaujímavostí o tradičnej hudbe, tanci a zvykoch komunít migrantov.

Podujatie je spolufinancované Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Solidarita pri riadení migračných tokov.

Na akciu srdečne pozývame verejnosť. Vstup na podujatie je zdarma.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) je medzinárodná, medzivládna organizácia založená v roku 1951 s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V súčasnosti má IOM 151 členských štátov a ďalších 12 štátov má štatút pozorovateľa a ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie IOM vyvíja v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech migrantom aj spoločnosti. Svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo všetkých oblastiach sveta.

Na Slovensku má IOM zastúpenie od roku 1996. IOM Bratislava vyvíja aktivity najmä v oblasti dobrovoľných návratov migrantov do krajiny pôvodu, prevencie obchodovania s ľuďmi a pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi, integrácie migrantov do spoločnosti a v oblasti presídľovania utečencov. V rámci týchto a ďalších oblastí IOM vyvíja rôzne typy aktivít, napr. poskytovanie služieb migrantom, realizácia výskumov, informačné kampane a zvyšovanie povedomia o migrácii a integrácii migrantov, vzdelávanie a budovanie kapacít kľúčových aktérov v oblasti migrácie. Od roku 2009 je IOM aj národným kontaktným bodom Európskej migračnej siete na Slovensku. Viac informácií: www.iom.sk a www.iom.int.

Od roku 2006 IOM prevádzkuje Migračné informačné centrum IOM (MIC), ktoré poskytuje bezplatné právne, sociálne a pracovné poradenstvo migrantom s cieľom podporiť ich integráciu do spoločnosti a na trhu práce. MIC počas svojej činnosti poskytlo poradenstvo viac ako 5 700 klientom a ich rodinám v hlavných oblastiach života na Slovensku, ako sú pobyt, rodina, zamestnanie, podnikanie, vzdelávanie, občianstvo a pod. Centrum podporuje migrantov pri získaní vzdelania, zvýšení kvalifikácie alebo rekvalifikácii a realizuje pre nich otvorené kurzy slovenského jazyka a kurzy sociálnej a kultúrnej orientácie – s cieľom podporiť integráciu migrantov do spoločnosti a na slovenský trh práce. Centrum spolupracuje tiež so zástupcami združení a komunít migrantov na Slovensku – kultúrnymi mediátormi. S podporou centra organizujú podujatia, ktorými predstavujú verejnosti kultúru svojej krajiny, podporujú spoločenský život komunity, pomáhajú svojim krajanom a vytvárajú priestor pre vzájomné spoznávanie sa komunít a majoritnej spoločnosti. Zo skúseností z práce s klientmi centrum realizuje tréningové a vzdelávacie aktivity pre zástupcov štátnej správy, samosprávy a mimovládnych organizácií zamerané na posilnenie interkultúrnych a komunikačných zručností, ktoré zlepšia kvalitu poskytovaných služieb migrantom v SR. Viac informácií: www.mic.iom.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rozprávkový svet na Horehroní sa rozrástol. Návštevníci uvidia draka, ktorý stráži poklad Nepočujúcu učiteľku zrazila električka, učí sa znovu žiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.