Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Súťaž CE-ZA-AR 2013 spustila hlasovanie o Cenu verejnosti

BRATISLAVA 20. septembra – Slovenská komora architektov zverejnila nominácie k XII. ročníku známemu architektonickému ocenenia CE•ZA•AR 2013, ktoré spomedzi 77 prihlásených diel vybrala medzinárodná odborná porota. Porota vybrala 17 nominácií v kategóriách: Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Rekonštrukcia a obnova budov, Interiér a Exteriér. Šesť architektonických diel získa hodnotnú sošku CE.ZA.AR-a od akademického sochára Jána Hoffstädtera. Jedno dielo zároveň získa ocenenie Cena verejnosti na základe internetového hlasovania.

Zoznam laureátov Ceny za architektúru CE•ZA•AR 2013 ostane utajený až do okamihu slávnostného odovzdávania cien, ktoré prebehne už o tri týždne počas galavečera, 10. októbra 2013 v priestoroch Refinery Gallery v Bratislave.

Galavečerom budú počas priameho prenosu odvysielaného RTVS na Dvojke o 20.00 hod sprevádzať moderátori Adela Banášová a Matej Sajfa Cifra.

Dovtedy si môžete pozrieť všetky nominované diela aj na internetovom portáli www.kultura.sme.sk, kde je spustená Cena verejnosti CE•ZA•AR 2013 a kde je možné dať hlas tým dielam, ktoré sa vám najviac páčia. Hlasovanie bude prebiehať do 9. októbra 2013. Víťazom sa stane dielo, ktoré získa najviac vašich hlasov zo všetkých kategórií. Víťaz Ceny verejnosti bude vyhlásený na samotnom galavečeri.

Ako hlasovať: V hornej lište na stránke nájdete jednotlivé kategórie (Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Rekonštrukcia a obnova budov, Interiér, Exteriér) a v nich nominované diela. Prezentujú sa troma fotkami a hlasuje sa v každej kategórií na

http://kultura.sme.sk/c/6940510/cezaar-2013-vyberte-najlepsiu-architekturu-roka.html

Výber semifinálových diel, udeľovanie nominácií i voľba víťazov ocenenia CE•ZA•AR 2013 prináleží sedemčlennej porote, zloženej z domácich i zahraničných odborníkov. Členmi tohtoročnej poroty sú:

Mgr. Akad. arch. Roman Brychta (architekt a pedagóg, Praha, ČR)
DPLG Patrick Colombier (architekt, Paríž, FR)
Mgr. Michal Hvorecký (spisovateľ, Bratislava, SR)
Ing. arch. Martin Jančok (architekt, Bratislava, SR)
Mag. arch. Beny Meier (architekt, Villach, AT)
Ing. Arch. MgA. Osamu Okamura (architekt, Praha, ČR)
Ing. arch. Vladimír Vršanský (architekt, Bratislava, SR

Predsedom poroty sa pre tento ročník stal francúzsky architekt DPLG Patrick Colombier.

Z hodnotiacich úsudkov poroty vyplýva, že aktuálny XII. ročník ocenenia CE•ZA•AR 2013 fandí nielen mladým architektom, ale aj tým, ktorí v dobe finančnej krízy zohľadnili ekonomické riešenia architektúry. Členovia poroty nastavili slovenskej architektúre zrkadlo pod iným uhlom, pričom sumarizovali vynikajúci profesionálny výkon architektov v širšom typologickom spektre. Počas dlhých rozhovorov polemizovali nielen o stave našej architektúry, jej obraze, ale aj o jej celoročnom prínose. I samotný odkaz Ceny bol hlavnou témou mnohých vášnivých debát. Porota sa jednoznačne priklonila k nasmerovaniu Ceny do radov širokej verejnosti. Nominované diela nesú jasný odkaz na jednoduchosť, funkčnosť, účelnosť a
ekonomickosť. Jedno z víťazných diel navrhne porota na nomináciu na prestížnu Cenu Európskej únie Mies van der Rohe Award.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Top projekty Ceny ITAPA 2023 – Víťazmi sú elektronický účet poistenca a HandCubeKeys Lyžiarske stredisko Malinô Brdo plánuje otvoriť zimnú sezónu skôr

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.