Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. augusta 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štyri zásady, s ktorými aj sama dokonale umyjete svoje auto

BRATISLAVA 28. augusta 2017 – Časy, kedy motoristom postačila na umývanie auta špongia a jar, sú už nenávratne preč. Povrchy moderných áut si dnes vyžadujú väčšiu pozornosť a dostať ich do čistého stavu je hotový kumšt. Nesprávny spôsob umývania môže totiž autu viac uškodiť, ako pomôcť. Obrátili sme sa preto na ľudí s dlhoročnou praxou v oblasti práce v domácnosti. Vďaka ich radám to zvládnete aj vy.

Berte ohľad na povrch

Dôležité je zhodnotiť, v akej „vizuálnej kondícii“ sa auto aktuálne nachádza. Ak je na ňom množstvo nečistôt, odporúčame vám jeho predopláchnutie jemne tečúcim prúdom vody z hadice. Auto umývajte smerom od strechy nadol a striedajte vertikálne a horizontálne pohyby. V prípade, že je auto navoskované, fázu predumývania vynecháme, nakoľko by prúd vody mohol poškodiť ochranný filter auta.

Zabráňte hologramom

Používať hubky na umývanie je už historický prežitok. Špongia totiž zvykne do seba nasať aj väčšie častice, ktoré na karosérii vytvárajú neželané škrabance, tzv. hologramy. Namiesto hubky zvoľte vysokotlakový čistič. Investícia do wapky vašou peňaženkou neotrasie, no z dlhodobého hľadiska ju určite oceníte.

Zásada dvoch vedier

Do jednej nádoby si pripravte obyčajnú čistú vodu, v druhej zmiešajte vodu so šampónom určeným na umývanie áut. Každý čistiaci prostriedok na etikete uvádza, v akom pomere a koncentrácii treba roztok pripraviť. Kupujte však iba overené značky, najlepšie v špecializovaných predajniach. Na manuálne čistenie auta použite rukavicu z mikrovlákna, ktorú treba namočiť do nádoby so šampónom. Medzitým ju treba preplachovať vo vedre s čistou vodou. Pri umývaní auta však neodporúčame pohyby zhora nadol, pretože rukavica vtedy do seba naberá najviac nečistôt. Pohyby by mali byť krúživé a striedavo meniť smer.

Ani kvapka

Mnoho motoristov necháva auto vyschnúť na slnku. To však môže zanechať na povrchu neželané fľaky od kvapiek. Vhodnejšie je preto použiť mikrovláknové utierky či fukáre určené na údržbu auta.

Zdá sa vám tento proces umývania auta náročný? Ak si na niečo takéto netrúfate, odborníkov na slovo vzatých nájdete na portáli Domelia.sk v sekcii pomoc v domácnosti umývanie auta.

K téme

Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl Nissan Qashqai: Facelift prináša množstvo inovatívnych vylepšení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.