Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štúdium MBA zvýši vaše šance na kariérny postup i vyšší plat

BRATISLAVA 20. októbra 2016 – Určite ste sa už niekedy v živote uchádzali o lepšiu, zaujímavejšiu, atraktívnejšie ohodnotenú prácu, avšak odpoveďou Vám bolo, že nemáte dostatočné vzdelanie. Ako túto situáciu vyriešiť? Jednoznačne štúdium MBA. Master of Business Administration skrátene (MBA) je profesijne vzdelávací program, ktorý ponúka účastníkom rozšírenie ich manažérskych vedomostí a zručností nad rámec vysokoškolského vzdelania.

Pre mnoho firiem je profesijný titul MBA pri prijímaní nového zamestnanca do zamestnania veľká výhoda, pretože takýto zamestnanec je charakteristický tým, že je z praxe, pozná reálne problémy z danej oblasti a je neustále sa chce vzdelávať.

Čo Vám MBA ponúkne?

1. Prípady z praxe

Nečaká vás len bifľovanie teórie z učebníc. V rámci štúdia MBA budete naopak vymýšľať inovatívne riešenia prípadových štúdií a nad svojimi nápadmi a názormi potom spoločne diskutovať s lektormi a ostatnými študentmi – kolegami.

2. Inšpirácia od najlepších

Lektori majú dlhoročné skúsenosti z vedúcich pozícií a pri výučbe využívajú konkrétne príklady s ohľadom na najnovšie trendy moderného managementu. Výučba je preto obohatená o praktické poznatky a reálne príbehy. Máte vo svojej firme otázku s ktorou si neviete rady? Lektori s Vami ochotne preberú Vaše otázky z praxe a spolužiaci sa môžu inšpirovať tiež.

3. Rozhľad naprieč odbormi

Pridaná hodnota prichádza i zo strany ostatných študentov. V ich radách nájdete manažérov, lekárov, personalistov, zamestnancov verejnej správy i podnikateľov, ktorí zakladajú svoj vlastný biznis. Okrem prestížneho titulu tak získate celkový prehľad i v príbuzných oboroch.

4. Leadership, zdravotníctvo alebo Soft skills, alebo čo sa dá študovať?

Kľúčový je správny výber školy a študijného programu. Prestížny Cambridge Business School má v ponuke celkom 12 MBA špecializácií a jeden online program. Najobľúbenejším zameraním je Management a leadership, ktorý je vhodný pre všetkých či už napríklad manažérov, členov vyššieho a stredného manažmentu. Zdokonalenie sa v komunikačných kompetenciách, vedení a motivovaní tímú sú jedny z mála tém, ktoré tento program ponúka. Manažment v zdravotníctve objasňuje riadenie zariadení, finančné aspekty, či právnu oblasť zdravotníctva.

Tematikou osobného rozvoja a efektívneho sebariadenia sa zaoberá Management soft skills (teda tzv. mäkkých zručností). Personálny management zasvätí študentov do psychologických aspektov vedenia zamestnancov, firemnej kultúry, motivácie a riadenia ľudských zdrojov.

5. Štúdium, práca – všetko stihnete

Veľkým plusom je aj časová flexibilita štúdia. V priebehu roka sa konajú celkom štyri sobotné semináre a zvyšok štúdia prebieha formou e-learningu a online konzultácií. Výučbu si tak môžete prispôsobiť podľa seba a všetko skĺbiť so zamestnaním i osobným životom.

Popri MBA sú v ponuke taktiež ďalšie programy. Pokiaľ máte ukončené stredoškolské vzdelanie a minimálnu prax, zvoľte BBA (Bachelor of Business Administration). Pre advokátov, notárov a právnych špecialistov je potom určený program LLM (Executive Master of Laws).

V priebehu roku pripravuje Cambridge Business School aktivity nad rámec štúdia v podobe bezplatných tematických seminárov, na ktorých môžete nadviazať bližšie kontakty s ostatnými kolegami a tie potom využiť v profesijnom živote.

Získaním titulu MBA zlepšíte svoje uplatnenie na trhu práce a svojmu okoliu a zamestnávateľovi dáte jasne najavo motiváciu a chuť ďalej pracovať na sebe.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

McDonald’s ako dobrý sused podáva pomocnú ruku Slováci zaostávajú v angličtine najviac z V4, znalosti si však môžu rýchlo doplniť cez online riešenia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.