Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Študenti súťažia dobrou MYŠlienkou o štipendium na PEVŠ

BRATISLAVA 3. októbra – Všetkých päť fakúlt Paneurópskej vysokej školy (Fakulta práva, Fakulta ekonómie a podnikania, Fakulta psychológie, Fakulta masmédií, Fakulta informatiky) participuje na súťaži MYŠlienka, ktorá je určená študentom posledných ročníkov stredných škôl s ambíciou v štúdiu pokračovať na vysokej škole. Ich úlohou je napísať esej v stanovenom rozsahu na zvolenú tému, ktorá im je najbližšia. Všetky témy spolu sú spolu s podrobnými informáciami umiestnené na stránke www.myslienka.com. Svoje práce môžu uploadovať priamo na webovej stránke, alebo poslať emailom na myslienka@paneurouni.com.

Každá z fakúlt odmení tri najlepšie práce vyhodnotené odbornou komisiou štipendiom na štúdium na Paneurópskej vysokej škole.

V októbri budú informácie o projekte postupne zasielané na stredné školy, aby mali riaditelia škôl a študijní poradcovia všetky potrebné informácie.

Uzávierka zasielania prác je 31.12.2012 (na Fakulte práva 10.12.2012). Víťazi budú slávnostne vyhlásení a odmenení počas Dňa otvorených dverí Paneurópskej vysokej školy v Bratislave v priebehu februára 2013.

„Keďže od našich študentov očakávame nadštandardné nasadenie a kreatívny prístup, rozhodli sme sa pre tento typ súťaže,“ hovorí o projekte Mgr. Katarína Hodorová, PR manažérka PEVŠ. „Budeme radi, ak študentov stredných škôl táto súťaž osloví a zúčastní sa ich čo najvyšší počet.“

Na webe www.myslienka.com sú kompletné informácie o súťaži, témach, a zároveň budú môcť cez ňu študenti odosielať svoje práce. Rovnako budú informácie o súťaži uverejňované na Facebook profile Paneurópskej vysokej školy,
facebook.com/PaneuropskaVS a na Twitteri na twitter.com/PaneuropskaVS.

Prehľad tém

Fakulta práva:
1. Trest smrti v právnom štáte – argumenty za a proti
2. Vzťah medzi právom, hodnotami a náboženstvom
3. Právo na život verzus eutanázia

Fakulta ekonómie a podnikania
1. Dane ako na ne?
2. Pranie špinavých peňazí
3. Podnikať na Slovensku, alebo v zahraničí?

Fakulta masmédií
1. Ako vnímate pôsobenie médií z morálneho hľadiska?
2. Budúcnosť médií v 21. storočí.
3. Úloha sociálnych sietí v spoločenskej komunikácií

Fakulta psychológie:
1. Aj keď si iný, si môj kamarát.
2. Čo by bolo, keby neboli emócie?
3. Dá sa žiť bez pocitu užitočnosti?

Fakulta informatiky:
1. Trendy a vízie vývoja informačných technológií z pohľadu trvalo udržateľného rastu.
2. Škola hrou – mobilné hry podporujúce vzdelávanie.
3. Všadeprítomné počítanie

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Stovka slovenských stredoškolákov skonštruovala svoj prvý satelit

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.