Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Študenti majú len pár dni na prihlásenie svojich projektov

BRATISLAVA 9. októbra – Žiaci stredných škôl už len do 12. októbra 2012 môžu prihlasovať svoje bádateľské projekty na Scientia Pro Futuro 2012, ktorá sa uskutoční ako otváracie podujatie Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2012.

Cieľom celoštátnej súťaže bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro je aktivizovať nadaných žiakov vo vede a technike, poskytnúť im priestor na prezentáciu výsledkov ich bádateľskej činnosti a povzbudiť ich k ďalšiemu bádaniu a voľbe budúceho povolania v oblasti vedy a techniky.

Autori najlepších žiackych bádateľských projektov budú ocenení hlavnou cenou Scientia Pro Futuro – Cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najkvalitnejší projekt. Ďalší mladí bádatelia budú odmenení 18 špeciálnymi cenami, ktoré predstavujú nominácie a postupy na medzinárodne súťaže vo vede a technike pre žiakov stredných škôl ako napr. Intel ISEF – najväčšia celosvetová súťaž vo vede a technike pre žiakov stredných škôl, na ktorej súťažia o ocenenia v celkovej hodnote 3 milióny amerických dolárov; I-SWEEEP – medzinárodná olympiáda projektov trvalo udržateľného rozvoja, ktorá sa každoročne koná v americkom Houstone; EUCYS – súťaž Európskej komisie pre mladých vedcov, na ktorej žiaci súťažia o finančné ocenenia v celkovej hodnote 51 500 eur a stáže na popredných európskych výskumných pracoviskách.

Víťazi Scientia Pro Futuro 2011 boli na medzinárodných súťažiach mimoriadne úspešní. Tibor Porubän na I-SWEEEP 2012 v Houstone získal zlatú medailu a 1 000 amerických dolárov, Emília Petríková na Medzinárodnej olympiáde mladých vynálezcov získala striebornú medailu, Juraj Lörinčík a Milan Tkáčik na GENIUS olympiáde 2012 v Oswego (USA) získali bronzovú medailu, Peter Horváth na Intel ISEF 2012 v Pittsburghu v kategórii chémia získal 3. cenu a 1 000 amerických dolárov.

Celoštátnu súťažnú prehliadku bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro vyhlasuje a organizuje Mladí vedci Slovenska, o. z. Spoluorganizátorom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaž je podporovaná Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. LPP-0351-09. Viac informácií o súťaži nájdete na www.scientiaprofuturo.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Stovka slovenských stredoškolákov skonštruovala svoj prvý satelit

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.