Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. februára 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Študenti EU v Bratislave namodelujú slovenskú ekonomiku s Američanom

B R A T I S L A V A (6. februára 2017) – Ekonomická univerzita v Bratislave bude mať v letnom semestri opäť exkluzívnu posilu. Vďaka programu Nadácie VÚB Hosťujúci profesor bude jej študentom v letnom semestri prednášať americký expert na medzinárodnú ekonómiu prof. John Gilbert.

S príchodom profesora Gilberta na EUBA pribudne študentom v rozvrhu kurz „Úvod do modelovania Computable General Equilibrium (CGE)“ pre obchodnú politiku, ktorý sa doteraz na Slovensku neučili. Táto technika sa často používa na simulovanie efektov zmien
v hospodárskej politike, najmä v oblastiach obchodu, environmentálnej ekonómie a verejných financií. Profesor bude so študentmi vytvárať fungujúci reprezentatívny model slovenskej ekonomiky, vrátane označenia problémových okruhov. Kurz je určený pre vysokoškolských študentov 2. stupňa, doktorandov a výskumníkov v oblasti makroekonómie, mikroekonómie a medzinárodného obchodu.

Nadácia VÚB už po deviaty raz zabezpečila hosťovanie zahraničného profesora na slovenskej vysokej škole s ekonomickým zameraním. Tento rok sa študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave môžu tešiť na špeciálne prednášky experta na medzinárodnú ekonómiu.
Profesor John Gilbert z Utah State University v USA má okrem medzinárodnej ekonómie vedeckú špecializáciu na teóriu a politiku medzinárodného obchodu, modelovanie všeobecnej ekonomickej rovnováhy a jeho aplikácie CGE a ekonómiu rozvoja. Je jedným zo spoluautorov knihy „Úvod do numerickej simulácie obchodnej teórie a politiky“ („Introduction to Numerical Simulation for Trade Theory and Policy“, World Scientific, 2013), ktorá bola prijatá a ocenená akademickou sférou ako aj odbornou verejnosťou a profesionálnymi skupinami.

Myšlienku intenzívnej spolupráce našich vysokých škôl s významnými zahraničnými odborníkmi podporuje Nadácia VÚB od roku 2009. Vďaka grantovému programu Hosťujúci profesor už na Slovensko zavítali odborníci z USA, Francúzska, Veľkej Británie, ČR i Maďarska. Nadácia doteraz poskytla deväť grantov v hodnote takmer 400 000 eur. Tohtoročný pobyt profesorov finančne zabezpečila prostredníctvom 2 ďalších v celkovej hodnote 73 000 eur. „Naše vysoké školy potrebujú nové impulzy. Prístup zahraničných profesorov vo výučbe a výskume je veľkým prínosom nielen pre študentov, ale aj celú akademickú obec na Slovensku,“ zhodnotila Elena Kohútiková, členka Správnej rady Nadácie VÚB a zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Darujme deťom vzdelanie Skončil sa dvanásty ročník vzdelávacieho programu Seeds for the Future

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.