Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Študenti Detskej Univerzity Komenského boli na Magio pláži

BRATISLAVA 19. júla – Študenti DUK vymenili lavice za piesok a pláž, aby sa naučili, na čo si dať na internete pozor i ako sa povie „dobrý deň“ v posunkovom jazyku. Špeciálne workshopy pre nich zorganizoval Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Hosťom prvého workshopu na Magio pláži bol scenárista animovaného seriálu OVCE.sk Miro Drobný, ktorý deťom v prezlečení za tínedžera vysvetlil nástrahy internetu. „Takmer všetky ruky sa zdvihli, keď sme sa detí pýtali, koľkí z nich sú na Facebooku. Preto sa snažíme upozorniť ich na riziká a naučiť ich používať internet bezpečne.“ odpovedá Drobný, ktorý workshop viedol aj s kolegami z neziskovej organizácie eSlovensko. Vtipnou a hravou formou ich previedol zákulisím rozprávok a upozornil ich na najčastejšie chyby, ktoré na internete robia. Cez kreslené postavičky bačov a ich ovečiek sa deti naučili, ako sa im vyhnúť. Študenti sa na pár minút stali dokonca scenáristami a hercami, keď dostali za úlohu vymyslieť vlastný príbe
h „ovečiek“. Mohli tak využiť vlastnú skúsenosť a poradiť sa.

Nasledoval praktický workshop „Povedz to posunkom“, na ktorom sa deti pod vedením známeho lektora posunkového jazyka Roberta Šarinu naučili ako povedať svoje meno v prstovej abecede, opýtať sa ako sa máš, povedať Bratislava, mama či mám ťa rád. Cieľom stretnutia bolo ukázať deťom iný rozmer komunikácie. „Niektoré základné posunky sú zábavné a deti učenie veľmi bavilo. Dokonca ich zaujímalo, či môžu využiť posunky pri našepkávaní v škole“ hovorí tlmočník Šarina.

Workshop zorganizoval Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis spolu s Detskou Univerzitou Komenského.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl Trenčianska univerzita získala stavebné povolenie na vybudovanie nového vysokoškolského internátu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.