Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Stredné odborné školy sa môžu zapojiť do projektu ECVET

BRATISLAVA 25. januára – Stredné školy s odbormi KUCHÁR a RECEPČNÝ, máte jedinečnú príležitosť zapojiť sa do medzinárodného projektu rozvíjajúceho európsky kreditný systém ECVET. Podporíte tak mobilitu a flexibilitu svojich študentov a neskorších absolventov na trhu práce – domácom aj zahraničnom.

V spolupráci s Rakúskom a Českou republikou sa na Slovensku rozbieha dvojročný projekt podporujúci mobilitu žiakov stredných odborných škôl hotelového/gastronomického zamerania. Cieľom projektu ECVET Tour II. je transferovať poznatky a metódy vytvorené v rakúskom prostredí odborného vzdelávania do slovenského a českého školstva, a vytvoriť tak systémové nástroje na zavedenie a experimentálne odskúšanie kreditného systému vzdelávania žiakov. Vybraným školám ponúkame možnosť zapojiť sa do realizácie projektu. Pracovným komunikačným jazykom v projekte je angličtina, v rámci mobilitných aktivít žiakov a uskutočnenia stáží predpokladáme posilnenie jazykových znalostí aj z nemčiny. Školy zapojené do projektu budú mať možnosť absolvovať výmenné študijné pobyty a tiež následne lepšie uplatniť žiakov v tuzemsku aj v zahraničí získaním nových skúseností, znalostí a zručností, ale tiež nadobudnutím zahraničných certifikátov o absolvovaných pobytoch.

Projekt ECVET Tour II. pre odbory profesií KUCHÁR a RECEPČNÝ je financovaný s podporou Európskej komisie – stal sa jedným zo šiestich projektov, ktoré na sklonku roka 2012 podporila Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania v rámci podprogramu Leonardo da Vinci – Transfer inovácií. Na Slovensku je však ešte menej projektov, ktoré sa zaoberajú konkrétne prínosom ECVET – kreditného systému do odborného vzdelávania na stredných školách členských štátov EÚ. Nástroje založené na ECVET princípoch pritom pomáhajú modernizovať odborné vzdelávanie, rozvíjajú komunikačné prostredie medzi školami navzájom a posilňujú väzby medzi odbornými školami a zamestnávateľmi. Rovnako sú dôležitým míľnikom mobility študentov, pričom tak priamo napomáhajú zvýšeniu dynamickosti európskeho pracovného trhu.

Zavedenie princípov ECVET systému je na Slovensku stále beh na dlhé trate, avšak realizačný tím projektu verí, že i s jeho pomocou a pomocou zapojených škôl prispeje do zatiaľ nie veľmi rozšírených, no zato kľúčových oblastí stredoškolského odborného vzdelávania budúcnosti.

Projekt koordinuje APEL
Informácie: 02/52 63 10 73
Školy so záujmom o vstup do projektu, volajte prosím do 1. februára 2013

Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej Komisie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

SARIO: International Business Day 2024 Tesco bojuje proti menštruačnej chudobe: odstrihlo hodnotu DPH z cien produktov dámskej hygieny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.