Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Stredná Európa je regiónom štedrých ľudí

BRATISLAVA 14. januára – Zákazníci obchodov Tesco v strednej Európe významne podporili prostredníctvom potravinových zbierok ľudí v núdzi.

V závere roka 2015 zákazníci spoločnosti Tesco na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a Maďarsku prejavili svoju empatiu a darovali potravinovým bankám a partnerom v potravinových zbierkach celkovo 419 ton potravín. Spoločnosť Tesco Stores na Slovensku spoluorganizuje Potravinovú zbierku od roku 2013. Tak ako v predchádzajúcich rokoch, Tesco navýšilo sumu, ktorú darovali vo forme darovaných potravín jeho zákazníci o 20 percent. Celkový objem vyzbieraných potravín v krajinách strednej Európy, kde Tesco pôsobí, vystačí na 1 046 088 porcií jedlá pre ľudí v núdzi.

Na Slovensku sa tretí ročník Potravinovej zbierky konal od 16. od 21. novembra 2015 v 78 obchodoch Tesco po celom Slovensku. Zbierku spoluorganizovali aj partneri z minulých rokov: Slovenská katolícka charita, organizácia Depaul Slovensko, Potravinová banka Slovenska, spoločnosť Unilever a tento rok po prvý raz aj Evanjelická diakonia ECAV Slovensko. Vyzbieralo sa celkom neuveriteľných 77 ton potravín, z ktorých bolo možné pripraviť až 192 500 porcií jedla. Tesco na Slovensku výnos Potravinovej zbierky navýšilo o sumu 21 800 eur.

„Toto neuveriteľné úsilie dokazuje, že aj malá pomoc môže mať pre ľudí v núdzi veľký význam. Spoločná kampaň 547 obchodov Tesco v strednej Európe a našich zákazníkov v regióne priniesla potravinový dar, ktorý znamená viac než milión porcií jedla. Tento skvelý výsledok ukazuje, čo vieme spoločne dosiahnuť. Som naozaj hrdý a veľmi vďačný našim zákazníkom a kolegom rovnako ako potravinovým bankám, partnerom a dobrovoľníkom,“ dodáva David Morris, generálny riaditeľ Tesco pre strednú Európu.

„Tak ako minulý rok, ani tento nás ľudia nesklamali, prispeli opäť a vo väčšej miere. Potravinová zbierka sa začína dostávať do povedomia ľudí, veľa z oslovených vedelo, o akú aktivitu ide. Našou úlohou je teraz darované potraviny a drogériu pripraviť pre rodiny, ktoré ohrozuje chudoba, pre osamelých starých, alebo chorých ľudí v núdzi,“ povedal Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

Aj vďaka Potravinovej zbierke Katolícka charita v okolí Spišskej Novej Vsi pomáha potravinami opusteným matkám v núdzi a samoživiteľkám. Balíčky trvanlivých potravín, drogérie a hygienických potrieb uľahčujú život ženám, ktoré sa denne stretávajú s nedostatkom potravín pre seba a svoje deti. Potravinová pomoc je dostupná v pobočke Spišskej katolíckej charity na Koceľovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Keďže väčšina žien potrebuje podporu pre svoje rodiny počas celého roka, Spišská katolícka charita sa ju snaží rozdávať priebežne a počas čo najdlhšieho obdobia.

Potravinové zbierky v predvianočnom období však pre spoločnosť Tesco nie sú jedinou oblasťou záujmu. Prevencia v plytvaní potravinami je jednou z kľúčových oblastí, na ktoré sa Tesco v rámci svojej spoločenskej zodpovednosti zameriava dlhodobo a celosvetovo. V roku 2015 bolo Tesco už po druhý raz generálnym partnerom a spoluorganizátorom konferencie FOOD WASTE 2015: Od teórie k praxi, zameranej na boj proti plytvaniu potravinami. Tesco deklarovalo svoj cieľ, že nebudú vyhodené žiadne potraviny, ktoré môžu byť skonzumované. Potravinové prebytky chce Tesco darovať Potravinovým bankám a charitatívnym organizáciám, aby pomáhali ľuďom v núdzi.

Doposiaľ Tesco v strednej Európe zo 197 svojich obchodov darovalo potravinové prebytky v celkovom objeme 4,3 milióna porcií jedla pre ľudí v núdzi.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm Príliš prepečené hranolčeky alebo hrianky nám neprospievajú. Ako variť zdravšie?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.