Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štefan Kassay ocenený SAV

BRATISLAVA 26. apríla – Dnes získal Dr.h.c.prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. pamätnú plaketu SAV. Ocenenie bolo udelené za dlhoročnú spoluprácu, organizačnú a publikačnú činnosť a šírenie dobrého mena Slovenskej akadémie vied (SAV).

Ocenenie prevzal profesor Štefan Kassay od Mgr. Ľubomíra Falťana, CSc., podpredsedu SAV. Na Slovensku je nezvyčajné, aby podnikateľ bol zároveň aj vedec, ktorý by publikoval významné odborné diela. Profesor Kassay patrí aj preto medzi významné slovenské osobnosti. O prepájaní vedy s praxou hovorí: „Dnes už podnikateľ vyššieho rangu musí byť trochu vedec a každý významnejší vedec je trochu podnikateľom. V podnikaní a v prostredí globálnej konkurencie je nevyhnutné byť pripravený na zložité rokovania prakticky v interdisciplinárnej dimenzii.“

Kassay podnikateľ a vedec
Viceprezident Európskej akadémie vied a umení, bývalý predseda SAV a predseda Vedeckej rady SAV Dr.h.c prof. Ing. Štefan Luby DrSc. povedal: „Profesor Kassay si môže overiť teoretické úvahy v riadení podniku. Vlani som navštívil výrobu v IDC Holdingu, a.s., a videl som automatizovanú produkciu, bez ktorej by už dnes nebolo možné odolávať konkurencii. Predpoklady udržania na trhu sú dobré, vďaka prepojeniu výskumu a výroby.“ Pri inej slávnostnej príležitosti sa prof. Luby vyjadril: “Kassay sa vo svojom životnom diele Podnik a podnikanie hlási k úlohe osobnosti a nebojí sa hovoriť o vodcoch a vodcovskom princípe“.
Člen EAVU Dr.h.c. prof. MUDr. Ján Slezák, DrSc. k tomu poznamenal: „Dielo Šrefana Kassaya je výsledkom jeho až masochistickej náročnosti, sebadisciplíny a pracovitosti, chcieť zmeniť prekonané a naučiť ostatných na prospech spoločnosti.“ Prof. Ing. Ján Košturiak, PhD., prezident a spoluzakladateľ spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia, veľmi pozitívne hodnotí aj publikačnú činnosť Štefana Kassaya. Po prečítaní posledného zväzku pentalógie Podnik a podnikanie povedal: „Štefan Kassay správne dochádza k záveru, že budeme žiť a podnikať v ére permanentnej nestability a staré metódy nemusia v tomto prostredí vždy fungovať. Zdôrazňuje pohľad na podnik ako na živý organizmus a zvýrazňuje jeho flexibilitu a schopnosť zmien.“ Ján Košturiak na záver o profesorovi Štefanovi Kassayovi dodáva: „V živote nehľadá povrchný úspech, pozlátko a peniaze, ale niečo hlbšie – zmysel, užitočnosť a stopu, ktorú každý z nás zanecháva.

O Štefanovi Kassayovi

Štefan Kassay založil I.D.C. Holding so svojim spoločníkom v roku 1991. Podnikať začal po dôkladnej príprave v nasledujúcom roku. Za výsledky podnikania bol ocenený Zlatým podnikateľským Biatecom, je dvojnásobným nositeľom ceny Prominent ekonomiky. Prezident republiky mu udelil štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. Triedy. Tento rok pripravuje štvrtý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie. Pentalógia je prekladaná do štyroch jazykov a je vydávaná pod patronátom Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. Pentalógia je vysoko ocenená už tým, všetky zväzky vrátane mnohojazyčných prekladov, už majú svoje miesto v prestížnej Kremeľskej knižnici v Moskve.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.