Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štátny integračný program pre osoby s medzinárodnou ochranou

BRATISLAVA 30. novembra – V rámci prípravy Integračného programu Slovenskej republiky pre osoby s udelenou medzinárodnou ochranou sa 1. decembra uskutoční v Bratislave medzinárodná konferencia, na ktorej vystúpia odborníci na integráciu z Úradu Vysokého komisára Organizácie spojených národov pre utečencov (UNHCR), Európskej rady pre utečencov a exulantov (ECRE) a štátnej správy Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska.

Zahraniční experti predstavia opatrenia v oblasti vzdelávania, ubytovania a práce pre osoby s udelenou medzinárodnou ochranou a osvedčenú prax z programov na integráciu týchto osôb v krajinách Európy. Domáci odborníci sa budú venovať potrebám integrácie cudzincov na Slovensku, ktorým bol udelený azyl alebo doplnková ochrana ako formy medzinárodnej ochrany.

Na konferenciu nadväzuje 2. decembra expertný okrúhly stôl pre štátne inštitúcie, organizácie z neziskového sektora a akademikov s praktickými skúsenosťami v oblasti integrácie tejto skupiny cudzincov. Výsledkom oboch podujatí budú odporúčania pre štátny Integračný program SR pre osoby s medzinárodnou ochranou.

Obe podujatia organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor aktivít Európskej migračnej siete (EMN) na Slovensku v spolupráci s Migračným úradom Ministerstva vnútra SR, ktorý integračný program pripravuje.

Zástupcovia médií, ktorí majú záujem o účasť na konferencii, môžu do pondelka 30. novembra 2015 do 18.00 požiadať o akreditáciu na e-mailovej adrese ncpslovakia@iom.int. Konferencia sa uskutoční v utorok 1. decembra 2015 od 8.30 do 16.15 v Hoteli Devín na Riečnej 4 v Bratislave. Podrobnejšie informácie sú dostupné na webovej stránke www.emn.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Darčekové poukážky a zľavy si uplatníte už aj online. SND spustilo nový ticketing, v predaji je už aj nová sezóna Set učebníc Aha, Slovenčina! pomôže ukrajinským študentom zvládnuť základy slovenského jazyka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.