Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štartuje ďalší ročník medzinárodnej súťaže architektov

BRATISLAVA 18. októbra – Zadaním súťaže Isover Multi-Comfort House Student Contest, do ktorej sa môžu zapojiť aj slovenskí študenti, je navrhnúť projekt základnej školy v novej mestskej časti v Turecku.

Medzinárodnú súťaž organizuje Isover už 15 rokov, zadania vždy vychádzajú z aktuálnych urbanistických a architektonických požiadaviek. Aj to tohtoročné vyžaduje od zapojených študentov nielen dobré konštrukčné myslenie, ale aj kreativitu. Ich úlohou je vytvoriť návrh základnej školy pre 400 – 600 žiakov vo veku 6 – 10 rokov v tureckom meste Gaziantep. Škola, ktorá kombinuje klasický a moderný prístup k výučbe, má byť súčasťou novej mestskej časti pre 200 000 ľudí.

Do medzinárodnej súťaže sa pravidelne zapájajú aj slovenskí študenti. Ich projekty najskôr posudzuje národná porota zložená z odborníkov v oblasti architektúry a zástupcu spoločnosti Isover. Trojica ocenených projektov si rozdelí 2 000  a získa možnosť zabojovať v medzinárodnom finále projektu v máji

Organizátor súťaže, spoločnosť Isover vyrábajúca na celom svete špičkové izolácie, dlhodobo podporuje architektov v tom, aby prinášali riešenia zmierňujúce vplyv človek na životné prostredie a zvyšujúce životný komfort.

Podmienkou súťažného návrhu je preto architektúra v energeticky pasívnom štandarde. Viac informácií o súťaži a podrobné zadanie nájdete na stránkewww.isover.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Hlasovanie v Tescu štartuje: Rozhodnite, koľko peňazí dostanú projekty vo vašom okolí Kúpeľné leto na Liptove odštartuje Dara Rolins

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.