Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko MEDICAL GROUP SK a.s. k dodaniu CT prístroja

BRATISLAVA 2. decembra – Spoločnosť MEDICAL GROUP SK a.s. (ďalej len Medical Group) víta poslanecký prieskum realizovaný poslancami NR SR v nemocnici v Piešťanoch, ktorého cieľom je preskúmať okolnosti nákupu zdravotníckej techniky v danej nemocnici.

Hoci je spoločnosť presvedčená, že uvedený nákup bol uskutočnený v súlade s pravidlami hospodárskej súťaže a zákonom o verejnom obstarávaní, Medical Group považuje za chybu, že sa spoločnosť v poslednom období zúčastňovala súťaží a realizovala dodávky zdravotníckej techniky do slovenských nemocníc. Aj z toho dôvodu vlastník Medical Group pristúpil k vyvodeniu zodpovednosti a odvolal generálnu riaditeľku spoločnosti a členov predstavenstva.

Viac ako 20 ročná história Medical Group je spojená predovšetkým s distribúciou liekov a zdravotníckeho materiálu. V tejto oblasti si Medical Group dlhodobo budoval meno spoľahlivého a transparentného obchodného partnera.

Medical Group sa preto nebude zúčastňovať žiadnych súťaží na dodávku zdravotníckej techniky a ani nebude inak takúto techniku predávať koncovým užívateľom. Spoločnosť v týchto dňoch vykonáva potrebné právne úkony potrebné k zrušeniu zmlúv s týmto predmetom.

Pokiaľ ide o medializovanú kauzu tzv. „predraženého CT prístroja“ do Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch, domnievame sa, že z našej strany nedošlo k žiadnemu neštandardnému navýšeniu ceny, ktorú našej spoločnosti poskytol dodávateľ prístroja. Na základe súťaže vo verejnom obstarávaní sme mali dodať CT prístroj do Nemocnice Piešťany za sumu 1.329.908,- € bez DPH s tým, že k zaplateniu kúpnej ceny bude dochádzať počas 48 mesiacov rovnomernými mesačnými splátkami.

Pred súťažou sme mali k dispozícii ponuku dodávateľa na túto techniku za cenu 1.104.077,- €, pričom kúpnu cenu bolo potrebné uhradiť jednorazovo.

Z porovnania týchto cien je zrejmé, že naša spoločnosť v prípade úspešného ukončenia obchodného prípadu kalkulovala do svojich nákladov sumu 132.000,- € na financovanie obchodu v prospech (6 % p. a.) a prípadný zisk bol kalkulovaný na 7 %, t.j. 93.831,- €. Vzhľadom na riziká obchodu (riadne a včasné nezaplatenie dohodnutých splátok, prevzatie servisných a záručných podmienok na zodpovednosť Medical Group SK) podľa nášho názoru nejde z našej strany o žiadne „predraženie“ a kalkulovaný zisk je v danom prípade obvyklý a primeraný.

Uverejňovanie nepravdivých a skreslených údajov o našej spoločnosti už nemienime akceptovať, nakoľko dochádza k neoprávneným zásahom do ochrany dobrého mena našej spoločnosti.

JUDr. Juraj Koval
predseda predstavenstva

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Viete zmeniť názor, alebo si tvrdohlavo stojíte za svojím? Nové riešenia starých smrtiacich návykov. Katolícka cirkev na tému znižovania zdravotného rizika v dôsledku fajčenia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.