Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko firmy Achmea k vzniku jednej zdravotnej poisťovne

BRATISLAVA 25. júla – Spoločnosť Achmea, 100%-ný akcionár Union zdravotnej poisťovne, a.s., sa dozvedel o dnešnom rozhodnutí vlády SR zaviesť unitárny systém verejného zdravotného poistenia v Slovenskej republike. Achmea vyjadruje poľutovanie nad týmto rozhodnutím, o to viac, že o svojom postoji informovala vládu ešte pred jej dnešným rozhodnutím. V súčasnosti Achmea dôsledne analyzuje rozhodnutie vlády.

V tejto chvíli spoločnosť Achmea potvrdzuje svoj nezmenený postoj na tému poskytovania verejného zdravotného poistenia.

Achmea, ako 100%-ný akcionár Union zdravotná poisťovňa, a.s. (UZP) chce potvrdiť svoj dlhodobý záujem o slovensky trh v súlade so svojou stratégiou – stratégiou poisťovne, ktorá má uznávané know-how v oblasti zdravotného poistenia.

Naďalej chceme podporovať rozvoj našej slovenskej spoločnosti UZP a nemáme záujem o predaj ani spoločnosti a ani jej portfólia poistencov. Ak to bude potrebné, Achmea podnikne potrebné kroky, aby ochránila obchodné záujmy UZP.

Achmea bola vždy pripravená podporiť slovenskú vládu pri jej reformných krokoch verejného zdravotného systému svojim know-how a skúsenosťami a napomôcť jej prostredníctvom kontaktov na holandských odborníkov zdravotného poistenia.

Achmea je najväčšia zdravotná poisťovňa v Holandsku a poskytuje služby viac ako 5,2 miliónom zákazníkov. Achmea nie je kótovaná na žiadnej burze a má silné korene v princípoch poistnej vzájomnosti. Achmea vždy preferovala dlhodobú kontinuitu a služby svojim zákazníkom nad krátkodobým vyberaním zisku. Achmea je zároveň odhodlaná rozširovať svoje medzinárodné aktivity. V Holandsku je Achmea široko uznávaná pre vysokú efektívnosť, ktorou vykonáva zdravotné poistenie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.