Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SPU v Nitre podpísala memorandum s výrobcami biopalív

BRATISLAVA 29. novembra – Memorandum o porozumení a spolupráci pri riešení projektov podpísali zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a zástupcovia výrobcov biopalív. Slovenskí výrobcovia biopalív očakávajú výrazný posun v technológiách výroby a nových možnostiach uplatnenia biopalív.

Rektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD. a zástupca výrobcov biopalív, združených v ZVVB, Ing. Róbert Spišák, PhD., podpísali spoluprácu na projektoch v oblasti agrobiológie, bioenergie, biotechnológií, progresívnych technológií v poľnohospodárstve a potravinárstve. Obe strany očakávajú nájdenie inovatívnych riešení pri výrobe biopalív prvej generácie, ale aj možnosti pre výrobu a uplatnenie biopalív druhej generácie v podmienkach regiónu V4.

Výskum by sa mal týkať aj oblasti alternatívnych zdrojov surovín a energií pre výrobu biopalív a tiež alternatívneho využitia vedľajších produktov, ktoré vznikajú pri výrobe.

Slovenský biopalivový priemysel v súčasnosti produkuje kvapalné biopalivá prevažne prvej generácie, najmä biodiesel a bioetanol a tvarované biopalivá na výrobu tepla a teplej úžitkovej vody. Tieto obnoviteľné zdroje energie majú pomôcť znížiť emisie skleníkových plynov a zlepšiť energetickú bezpečnosť krajiny znížením závislosti na rope.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie Motivujte svoje deti k budúcnosti v agrotechnike na Strednej odbornej škole agrotechnickej v Topoľčanoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.