Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Spravodlivosť podľa Figeľa dostala facku ako za mečiarových čias

BRATISLAVA 2. novembra – Kresťanskodemokratické hnutie je pobúrené rozhodnutím Ústavného súdu SR, ktoré potvrdilo verdikt Krajského súdu v Bratislave vo veci bývalého prezidenta Michala Kováča v spore s exriaditeľom SIS Ivanom Lexom. „Spravodlivosť na Slovensku dostala facku, ktorá nemá obdoby od čias mečiarizmu“, povedal v tejto súvislosti predseda hnutia Ján Figeľ. Obe súdne stanoviská sú pre občanov popretím práva na slobodu prejavu, práva na spravodlivé súdne konanie, a tiež sú dôkazom klamstva o faktoch éry demokracie na Slovensku, keď vládna moc bola hrubým spôsobom zneužívaná. „Ako inak nazvať rozhodnutia sudcov, ktoré z obete robia vinníka a navyše, obeť ešte musí aj vinníkovi zaplatiť“, konštatuje v stanovisku Figeľ. Skutočnosť, že sa tak stalo krátko pred výročím novembrových udalostí vyvoláva u šéfa kresťanských demokratov otázky o ďalšom demokratickom smerovaní našej krajiny. „Komu vyhovuje, že rozhodnutia súdov oslabujú právne istoty? Prečo prezident nevymenuje ani po poldruha roku platne zvoleného generálneho prokurátora ? Nie je vláda jednej strany pre niektoré politické špičky príležitosťou na navrátenie praktík spred viac ako dvadsiatich rokov?“ Presadzovanie skutočnej a efektívnej spravodlivosti pre ľudí považuje KDH za jeden z najdôležitejších cieľov zodpovednej justície a demokratickej politiky.

tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Čo je premlčacia doba a koľko trvá? Európska komisia vydáva detskú knižku s cieľom zvýšiť povedomie o ukrajinských deťoch utekajúcich pred vojnou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.