Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. septembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP odhaľuje nové možnosti marketingu

BRATISLAVA 11. septembra – Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP) začala využívať najmodernejšie analytické nástroje od spoločnosti IBM, s cieľom zlepšiť svoju komunikáciu s konkrétnymi skupinami zákazníkov pri riadení marketingových kampaní.

V snahe flexibilne reagovať na meniace trhové podmienky, preferencie zákazníkov a poskytovať špičkové služby sa spoločnosť rozhodla implementovať projekt dataminingu zákazníckych dát od spoločnosti IBM Slovensko. Tím pracovníkov spoločnosti IBM vedený konzultačnou divíziou – IBM Global Business Services (GBS) – pripravil a implementoval komplexný dataminingový projekt kombinujúc konzultačné služby GBS v oblasti ochrany trhového podielu prostredníctvom prediktívnych retenčných modelov a cross-sellingu a softvérové riešenie založené na produkte IBM SPSS Modeler, zameranom práve na tvorbu prediktívnych modelov.

„Samotná implementácia riešenia pozostávala z viacerých fáz. Prvou bola analýza existujúcich dát, po ktorej nasledovala tvorba analytického profilu klienta, ktorej súčasťou bola aj realizácia analytickej strategickej segmentácie s využitím všetkých dostupných dátových zdrojov a transfer know-how pre prediktívne modely,“ hovorí Slavomír Pšenák, líder IBM Slovensko pre riešenia v oblasti biznis analytiky a optimalizácie.

Implementácia riešenia od IBM Slovenskému plynárenskému priemyslu priniesla 3 až 4 krát úspešnejšie cross sellové kampane v porovnaní s minulosťou a zvýšenie úspešnosti retenčných kampaní až o 50 percent. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel zároveň získala možnosť omnoho jednoduchšieho vytvárania kampaní, ako aj flexibilné a rýchle porovnanie úspešnosti jednotlivých kampaní.

„Konzultanti IBM Slovensko nám poskytli veľmi efektívnu a kvalitnú kombináciu softvérových riešení a konzultačných služieb. Získali sme tak nielen veľmi presný a aktuálny pohľad na našu zákaznícku bázu, ale aj kvalitné odporúčania a modely pre budúce plánovanie obchodných a marketingových aktivít. Dôležitým aspektom pozitívneho hodnotenia projektu je fakt, že jeho výsledky už vidíme v praxi, a to prostredníctvom výrazne zvýšenej efektivity retenčných a cross-sell kampaní. Spoločnosť IBM Slovensko bola schopná projekt realizovať rýchlo, efektívne, kvalitne a s maximálnym prihliadnutím na naše potreby a očakávania,“ hovorí riaditeľka sekcie marketingu a retailu SPP Jiřina Repaská.

V dôsledku liberalizácie v energetike sa predaj zemného plynu a elektriny stal veľmi konkurenčným odvetvím, kde len v oblasti predaja zemného plynu pôsobí v súčasnosti u nás 23 spoločností, z toho 11 v segmente predaja domácnostiam.

O SPP
Slovenský plynárenský priemysel je s viac než 1,3 milióna zákazníkmi v segmente firiem a domácností a 70 percentným podielom na trhu lídrom v oblasti plynárenstva na Slovensku. V rámci stratégie rozvoja SPP rozšírila svoje aktivity aj na predaj elektrickej energie, kde má v súčasnosti už viac než 20 tisíc zákazníkov.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát Až 75 % opýtaných v nedávnom prieskume by chcelo lepšie spať, ale iba 36 % pre to niečo robí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.