Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP od septembra upraví ceny za dodávku plynu pre domácnosti

BRATISLAVA 29. júla – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) oznamuje, že od 1. septembra 2015 upraví ceny za dodávku plynu pre domácnosti na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Regulované ceny za dodávku plynu pre domácnosti sa znížia v priemere o 3,91 %.

V zmysle rozhodnutia ÚRSO, ktorým, v rámci konania z vlastnej iniciatívy, určil ceny za dodávku plynu pre domácnosti, sa s účinnosťou od 1. septembra 2015 zníži platba za dodávku plynu pre domácnosti v kategórii D1, pri spotrebe 1 000 kWh približne o 2 eurá ročne, v kategórii D2, pri spotrebe 10 000 kWh o 20 eur ročne a v kategórii D3, pri spotrebe 30 000 kWh o 61 eur ročne (dopad je uvedený vrátane DPH).

Mesačné preddavky sa pre zákazníkov SPP z dôvodu zmeny ceny automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia.

V súvislosti so zmenou cien za dodávku plynu pre domácnosti od 1. septembra 2015 spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., stanoví pre všetkých odberateľov plynu od SPP odpočet spotreby formou typového diagramu dodávky (t.j. odhadom), nie prostredníctvom fyzického odpočtu. Zákazníci SPP majú možnosť nahlásiť stav plynomeru od 2. do 14. septembra 2015 prostredníctvom Zákazníckej linky SPP na čísle 0850 111 363, prípadne prostredníctvom elektronickej pošty na adrese zakaznickalinka@spp.sk.

Regulované ceny za dodávku plynu pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania sú oddnes zverejnené aj na webovej stránke SPP www.spp.sk (v časti Domácnosti – plyn). Informácie o cenách za dodávku plynu pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania poskytne SPP svojim zákazníkom aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363 v pracovných dňoch od 7.00 h do 20.00 h alebo v ktoromkoľvek z 19-tich Zákazníckych centier SPP na celom Slovensku.

SPP okrem dodávky plynu ponúka aktuálne svojim novým i existujúcim zákazníkom aj možnosť získať dodávku elektriny s až desaťpercentnou zľavou. Stačí, ak si pri uzavretí zmluvy aktivujú elektronickú faktúru a účty budú platiť bezhotovostne. Táto ponuka za posledné obdobie v celoslovenskom meradle pritiahla najviac zákazníkov, pričom ich spokojnosť so službami a zákazníckym servisom SPP je podľa prieskumov jedna z najvyšších spomedzi dodávateľov energií na Slovensku.

Prostredníctvom on-line poradne na webovej stránke www.spp.sk poskytuje SPP svojim zákazníkom aj poradenstvo v oblasti efektívneho využívania energií a úspory nákladov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Únia skomplikovala obľúbený dovoz lacných tovarov z tretích krajín. Zjednodušil to až digitálny projekt roka Pre naše deti chceme vzdelané Slovensko. Ak im nevieme zabezpečiť lepšiu budúcnosť, musíme ich vedieť aspoň na ňu pripraviť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.