Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP dodáva plyn všetkým zákazníkom bez obmedzenia

BRATISLAVA 16. júna – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) dnes nezaznamenal žiadne obmedzenie dodávok zemného plynu z Ruskej federácie. Ubezpečujeme našich zákazníkov, že aj v prípade mimoriadnej situácie je naša spoločnosť pripravená zabezpečiť plynulé a spoľahlivé dodávky zemného plynu pre všetkých svojich zákazníkov na Slovensku.

SPP ako kľúčový dodávateľ zemného plynu na Slovensku, a zároveň dodávateľ poslednej inštancie, má v prípade obmedzenia dodávok plynu z Ruskej federácie cez územie Ukrajiny k dispozícii viacero nástrojov pre zabezpečenie plynulého zásobovania Slovenska zemným plynom. SPP disponuje v prvom rade dostatočnými zásobami plynu v podzemných zásobníkoch na území Slovenskej republiky, v ktorých je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi z dôvodu teplej zimy uskladnené nadštandardné množstvo plynu.

SPP je zároveň schopný aktívne nakupovať zemný plyn na spotových trhoch a reverzným tokom tento plyn prepraviť na Slovensko. V prípade pretrvávania obmedzenia dodávok dlhšiu dobu a následnej nízkej likvidity na spotových trhoch, SPP môže tiež využiť diverzifikačnú zmluvu, ktorá bola podpísaná po plynovej kríze v roku 2009 a využiť prepravu plynu na Slovensko reverzným tokom cez Českú

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát Až 75 % opýtaných v nedávnom prieskume by chcelo lepšie spať, ale iba 36 % pre to niečo robí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.