Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP dodáva elektrinu už aj domácnostiam

BRATISLAVA 13. septembra – Tradičný dodávateľ plynu Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) pokračuje v nastúpenom trende stať sa skutočným multikomoditným dodávateľom. Po tom, ako od apríla tohto roka začal s fyzickou dodávkou elektriny pre malé a stredné firmy, od septembra spúšťa svoju jesennú kampaň s ponukou elektriny pre segment Domácnosti. Hlavnou konkurenčnou výhodou elektriny od SPP je cena – elektrinu pre domácnosti ponúka až s 8 % zľavou na 6 mesiacov oproti tradičným dodávateľom v danom regióne. Celková úspora nákladov na elektrinu tak dosahuje až 5 % v prvom roku. Rozšírením ponuky elektriny na najpočetnejší segment Domácností sa SPP stáva popredným dodávateľom energií s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorý ponúka obe komodity – plyn aj elektrinu – všetkým segmentom zákazníkov.

„Slovenský trh s plynom aj elektrinou je dnes reálne otvorený a konkurencia vládne v oboch komoditách vo všetkých segmentoch. Kombinácia ceny a kvality, férovosť ponuky, serióznosť pri jednaní a ľahká dostupnosť viedli k tomu, že SPP je pre spotrebiteľov aj naďalej voľbou číslo jeden na trhu s plynom. Z týchto predpokladov vychádzame aj pri rozširovaní našich aktivít v oblasti predaja elektriny, kde, verím, túto dobrú pozíciu SPP naplno zužitkujeme,“ povedal riaditeľ divízie obchodu SPP, Dušan Randuška.

V oblasti predaja plynu si SPP z pohľadu uzatvorených kontraktov upevnil pre rok 2012 pozíciu kľúčového dodávateľa plynu na slovenskom trhu s očakávaným celkovým podielom na trhu 70 %.

V neregulovaných segmentoch veľkých odberateľov a firemných zákazníkov sa SPP podarilo dobre zareagovať na zmenenú situáciu na trhu a ponúknuť konkurencieschopnú ponuku z pohľadu ceny aj kvality. Zaujímavá situácia je v stále regulovanom segmente domácností. Po tom, ako podľa údajov SPP zmenilo dodávateľa plynu v roku 2011 približne 100 000 zákazníkov, v tomto roku sa počet zmien každý štvrťrok spomaľuje (pozn. z dôvodu zmeny legislatívy od 1. 9. 2012, podľa ktorej je možné zmeniť dodávateľa na začiatku každého kalendárneho mesiaca, bude možné presné dáta zverejniť až po vyhodnotení celého roka). Súčasne s týmto vývojom, medzičasom SPP zaznamenal návrat takmer 20 000 zákazníkov, ktorí sa rozhodli odstúpiť od zmluvy s novým dodávateľom v zákonnej lehote a obnoviť svoj zmluvný vzťah s SPP. To sčasti potvrdzuje výsledky prieskumu portálu www.energia.sk, ktoré hovoria o tom, že férový prístup a dobrá skúsenosť s dodávateľom môžu byť rovnako dôležitými kritériami pri rozhodovaní spotrebiteľov o dodávateľovi energií ako cena.

Skúsenosti z obchodu s plynom chce SPP využiť aj pri predaji elektriny. SPP je tu v úplne inej pozícii ako v plyne. V elektrine je alternatívnym dodávateľom a reaguje ňou na európske trendy aj hlasy spotrebiteľov, ktorí čoraz viac hľadajú možnosti, ako dostať dodávku oboch energií pod jednu strechu. SPP má pre komerčne úspešný predaj elektriny všetky predpoklady: má 1,3 milióna zákazníkov v segmente Domácnosti v plyne, dlhoročné skúsenosti a vybudované predajné a obslužné kanály z obchodu s plynom; ako multikomoditný dodávateľ oboch komodít je pre zákazníkov dostupný po celom Slovensku a vieme postaviť cenovo mimoriadne výhodnú ponuku.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.