Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP – distribúcia úspešne vydala dlhopisy

BRATISLAVA 17. júna – Prevádzkovateľ slovenskej distribučnej plynárenskej siete, spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., úspešne vydal na medzinárodných trhoch dlhopisy v objeme 500 miliónov eur. Splatnosť dlhopisov je sedem rokov. Účelom vydania emisie je optimalizácia kapitálu spoločnosti.

Manažérmi emisie boli banky Citigroup, The Royal Bank of Scotland, Societe Generale a Unicredit Bank. O emisiu slovenskej energetickej infraštruktúrnej spoločnosti bol medzi investormi mimoriadny záujem. Bol približne šesťkrát väčší oproti možnostiam emisie. „Svedčí to o mimoriadnej stabilite a kvalite našej spoločnosti. Podarilo sa nám na medzinárodných trhoch získať lacné a stabilné financovanie za mimoriadne výhodných podmienok,“ hovorí predseda predstavenstva SPP – distribúcia, a.s., František Čupr.

Emisia bola zalistovaná na burze v Írsku. Väčšinu z nej si upísali investori z Nemecka. SPP – distribúcia, a.s., neočakáva žiadne ďalšie zadlžovanie. Spoločnosť dosiahla optimálne zadĺženie definované akcionármi spoločnosti, ktoré sa finančne nijako nedotkne zákazníkov. Aj po emisii dlhopisov bude patriť SPP – distribúcia, a.s., k jednej z najmenej zadĺžených infraštruktúrnych spoločností v Európskej únii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.