Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP – distribúcia, a.s. má nového generálneho riaditeľa

BRATISLAVA 30. novembra – Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., má od zajtra 1. decembra 2012 nového generálneho riaditeľa. Po vyše štvorročnom pôsobení Ing. Bohumila Kratochvíla na tejto pozícii, prevezme túto funkciu Ing. Martin Hollý.

„Pred viac ako štyrmi rokmi som na poste generálneho riaditeľa, vtedy ešte veľmi mladej, spoločnosti SPP – distribúcia privítal pána Kratochvíla. Dnes by som sa mu v mene celej spoločnosti chcel poďakovať za jeho odvedenú prácu a za nasadenie pri riadení spoločnosti, či už v oblasti zlepšovania diagnostických postupov a interných pravidiel pre prevádzku a údržbu plynárenských zariadení. Zároveň mu prajem veľa pracovných úspechov v jeho ďalšom kariérnom pôsobení,“ uviedol predseda predstavenstva SPP -distribúcia, a.s., Sebastian Jochem.

„Zároveň vítam nového generálneho riaditeľa pána Hollého. Verím, že u nás zúročí svoje desaťročné pôsobenie v plynárenstve a bude výrazným prínosom pre našu spoločnosť, ktorej cieľom je udržať vysokú bezpečnosť distribučnej siete,“ zdôraznil ďalej Sebastian Jochem.

Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., ako prevádzkovateľ distribučnej plynárenskej siete na Slovensku má pred sebou v najbližšom období viacero úloh. Plynárenský trh je totiž jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich, preto musí SPP – distribúcia rýchlo reagovať na všetky z meny tak, aby jej priami zákazníci, teda dodávatelia zemného plynu, a koncoví odberatelia plynu boli spokojní so službami, ktoré poskytuje. Okrem prevádzky a údržby takmer 33 tisíc km siete sa spoločnosť sústreďuje na strategické zaistenie bezpečnosti dodávok zemného plynu pre domácnosti a tiež vykonáva ďalšie povinnosti, ktoré v iných európskych krajinách zabezpečujú ďalšie spoločnosti, ako napríklad zodpovednosť za rozsiahlu vysokotlakovú sieť, národný dispečing a proces vyvažovania siete.

„Spoločnosť SPP-distribúcia má pevne vybudované základy, na ktorých sa dá stavať. Mojím zámerom bude aj naďalej rozvíjať distribúciu ako modernú, spoľahlivú a efektívnu entitu. V súčasnej hospodárskej situácií bude pre mňa osobnou výzvou a prioritou zabezpečiť vysokú bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie plynu, zvyšovať efektívnosť našich činností a zároveň kontinuálne zlepšovať služby pre našich zákazníkov,“ uviedol Martin Hollý, nový generálny riaditeľ spoločnosti.

Životopis – Ing. Martin Hollý, generálny riaditeľ SPP – distribúcia, a. s.
Ing. Martin Hollý vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave so zameraním na zahraničný obchod. Absolvoval aj štúdium na Universidad de Granada v Španielsku. Po skončení štúdia najskôr pôsobil niekoľko rokov ako senior audítor a poradca v spoločnosti Arthur Andersen. V roku 2003 nastúpil na pozíciu riaditeľa ekonomického úseku do spoločnosti NAFTA a.s., pričom sa výrazne podieľal na reštrukturalizácii firmy. Od roku 2008 do septembra 2012 bol generálnym riaditeľom NAFTA a.s., ako aj členom štatutárnych orgánov spoločnosti Pozagas a.s. V októbri 2012 odišiel v rámci skupiny SPP do spoločnosti SPP – distribúcia, a.s., v ktorej od 1.decembra 2012 bude zastávať pozíciu generálneho riaditeľa.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rozprávkové prázdniny klopú na dvere SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc pre elektromobily. Najnovšie pribudli v Košiciach

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.