Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP chce byť aj tento rok oporou znevýhodnených ľudí

BRATISLAVA 23. marca – Nadácia SPP sa už niekoľko rokov venuje téme skvalitnenia života ľudí v sociálnej núdzi. Prostredníctvom svojho grantového programu Opora už ôsmy rok podporuje sociálne znevýhodnených ľudí v plnohodnotnom začlenení do spoločnosti a pomáha im na ceste k osamostatneniu sa. V aktuálnom ročníku môžu prihlasovatelia predkladať svoje projekty do 13. apríla.

Od roku 2005 poskytla Nadácia SPP v rámci programu Opora granty vo výške 639 438 eur. Podporila tak 380 organizácií, zariadení sociálnej starostlivosti a inštitúcií pre klientov so špeciálnymi potrebami. Hlavným motívom programu je vypracovať individuálne cielený plán pre konkrétneho klienta so špeciálnymi potrebami a zlepšiť možnosť jeho integrácie do bežného života. Cieľom je, aby sa vďaka podpore jeho zručností dokázal v čo najväčšej možnej miere rozhodovať o vlastnom živote. Primárne je program zameraný na telesne, mentálne alebo zmyslovo znevýhodnených ľudí, opustené alebo inak ohrozené deti, mládež i starších ľudí, týrané ženy, či ľudí bez domova.

„SPP je dlhodobo lídrom medzi dodávateľmi energií a má tak dosah na 1,3 milióna odberných miest vo všetkých regiónoch. Toto postavenie berieme ako veľký záväzok, aby sme prostredníctvom Nadácie SPP podali pomocnú ruku ľuďom, ktorí bojujú s nepriazňou osudu či hendikepom,“ vysvetľuje Ondrej Šebesta, správca Nadácie SPP a dodáva, že celková výška tohtoročnej podpory je 50 000 eur, v rámci ktorej chce Nadácia SPP zlepšiť životy čo najväčšieho počtu ľudí po celom Slovensku.

O grant sa do polnoci 13. apríla 2015 môžu uchádzať mimovládne organizácie poskytujúce verejno-prospešné služby, občianske združenia, účelové zariadenia cirkví, nadácie a neinvestičné fondy, štátne organizácie a zariadenia poskytujúce sociálne služby, špeciálne školy a iní poskytovatelia sociálnej pomoci. Súčasťou žiadosti je návrh individuálneho plánu rozvoja osobnosti (IPRO) s podrobným opisom potrieb i služieb a jeho individuálnymi potrebami. Klient musí byť počas plánovania skutočným partnerom, rovnako ako jeho rodina, priatelia a blízke osoby. Navrhnutý program zohľadňuje individuálne schopnosti klienta a podporuje ho v zručnostiach, ktoré mu pomôžu prirodzene sa integrovať do bežného života mimo zariadenia sociálnych služieb, vytvoriť a udržať si kontakty s ľuďmi z bežného života.

Vyhodnotenie projektov prebehne do konca apríla, realizovať sa budú od polovice mája 2015 do novembra 2015.

Chceli by ste niekomu vo svojom okolí pomôcť aj vy? Individuálny plán rozvoja môžete predstaviť spolu s požadovanými prílohami na www.nadaciaspp.egrant.sk.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skvelý nový svet máme na dosah. Politika ale musí ísť bokom Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.